Musimy mieć świadomość, że Luka Doncić nie zaprezentował jeszcze swojej najlepszej wersji. To ciągle koszykarz, który dobija do optymalnej dyspozycji. Szuka też metod treningowych, które pomogą mu wykorzystać ten ogromny potencjał. Kluczem będzie odpowiednie zadbanie o swoje ciało. 

Wkrótce rozpocznie się EuroBasket. Luka Doncić i Goran Dragić spróbują po raz kolejny zapewnić swojej reprezentacji sukces. Mistrzostwa Europy mogą być dla Luki dobrym środkiem do odpowiedniego przygotowania na sezon 2022/23 NBA. Doskonale wiemy, że rok temu Słoweniec nie był w najlepszej dyspozycji podczas pierwszych tygodni gry. Wynikało to z faktu, że odrobinę się zaniedbał. Dlatego w tym roku pomyślał o wszystkim. Jego trener Anze Macek opowiedział co nieco o ich wspólnej pracy. 

Zaraz po zakończeniu sezonu się ze mną skontaktował i powiedział, że chce jak najszybciej wdrożyć plan treningowy – mówi Macek. – Przez trzy tygodnie pracował z Goranem Dragiciem. Potem dołączył do reprezentacji, a gdy pojechał na wakacje to poprosił mnie o rozpisanie planu treningowe. […] Jest cały czas bardzo aktywny. Prawie codziennie rozmawiamy. Utrzymuje wysoką formę. W trakcie pracy z drużyną narodową daje z siebie absolutnie wszystko, cały czas usprawniając swoją grę – dodał. 

Macek pomaga także reprezentacji Słowenii. Zajmuja się kinezjologią, czyli głównie pracuje na ciałem i jego ruchem. Zauważył, że Doncić bardzo często jest przez swoje otoczenie prowokowany, ale coraz lepiej radzi sobie z zaczepkami. Zaczęły stanowić dla niego motywację. Według Macka lider Dallas Mavericks nadal ma sporo miejsca na rozwój i jeśli nadal będzie podążał tą samą ścieżką, wykorzysta wszystkie dary, jakie dostał od losu. – Każdy sportowiec ma rezerwy i zawsze może coś poprawić – twierdzi Macek. 

Doncić jest bardzo silny. Ma bardzo dużo energii do wykorzystania. Właśnie dlatego potrafi tak dynamicznie zmieniać kierunki, zatrzymywać się i wpływać na rytm gry. Myślę, że z każdym kolejnym sezonem będzie lepiej. Poza tym coraz bardziej rozumie potrzebę zadbania o przygotowanie fizyczne. Dlatego właśnie wierzę w jego progres – dodał Macek. Słowenia chce powalczyć o mistrzostwo, Mavericks chcą walczyć w czołówce zachodu – cele dla Doncicia są jasne i to on ma poprowadzić obie te drużyny. 


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments