Tyronn Lue odniósł już spory sukces z Cleveland Cavaliers, biorąc pod uwagę fakt, że funkcję pierwszego szkoleniowca pełni dopiero od kilku miesięcy. Jednak gdy Lue został poinformowany o zwolnieniu Davida Blatta, był na zespół wściekł i nie potrafił zrozumieć wypuszczenia trenera w takim momencie sezonu.

Zawodnicy Cleveland Cavaliers chwalą Tyronna Lue za to, jak poradził sobie z zadaniem. W połowie sezonu przejął drużynę, która posiadała rotację gotową na walkę o mistrzostwo. Nie łatwo jest ustalić nowe reguły w środowisku, które kierowane jest takimi ambicjami. Lue poradził sobie wzorowo, ustalając reguły zarówno w szatni, jak i na parkiecie. Cavs uporządkowali dzięki temu sytuację w drużynie. To ułatwiło skoncentrowanie się na walce o mistrzostwo.

Jednak Lue był bardzo zaskoczony, gdy dostał telefon od generalnego menadżera drużyny – Davida Griffina. Ten od razu przeszedł do sedna sprawy – David Blatt zostanie zwolniony ze swoich obowiązków – usłyszał w słuchawce Lue. Odpowiedź asystenta Blatta była szczera i instynktowna – To jest popieprzone, Griff. GM zachował spokój i zadał Lue jedno, bardzo proste pytanie – jesteś w stanie poprowadzić ten zespół?

Zanim Lue odpowiedział na pytanie, panowie kłócili się przez kilka minut próbując uargumentować swoje stanowisko. – Decyzja już została podjęta – skwitował Griffin. – Pytam Cię, czy jesteś w stanie poprowadzić tę drużynę? – Tak, jestem kur*** w stanie ich poprowadzić – odpowiedział po krótkiej chwili. 22 stycznia Cavaliers zatrudnili Lue na stanowisko głównego szkoleniowca. Miał przygotować drużynę do play-offów i naprawić relacje na linii gracze – sztab.

Pierwsze dni były przytłaczające. Wiedziałeś, że zaraz zjawią się tu Chicago Bulls i musiałeś się na to przygotować – wspomina trener. Otoczenie chwali go przede wszystkim za kontakt z zawodnikami. Lue potrafił przekonać wszystkich, że trzeba coś poświęcić, by zbudować kolektyw. Szczególnie dobrze radził sobie z Kevinem Lovem. Panowie rozmawiają ze sobą nieustannie. Gdy podjęta została decyzja, która Kevinowi może się nie spodobać, Lue upewnia się, że zaraz po meczu wyczyści atmosferę rozmawiając z graczem.

Love od początku play-offów gra dobrą koszykówkę. W serii z Toronto Raptors miał chwilowe załamanie formy, ale odkuł się w wielkim stylu, notując 25 punktów w spotkaniu numer 5. – Wiedziałem, że sobie poradzi – twierdzi LeBron James. – Miałem nadzieję, że żadna z ekip go na nie odbierze. Był następny w kolejce i udowodnił swoją wartość – dodał LBJ. – Zobaczcie tylko jak wszyscy odpowiedzieli na to, co zaproponował. […] Nie wiem czy to zauważyliście, ale nasi gracze fizycznie docierają do poziomów, na jakich nie byli od dwóch lat – stwierdził weteran – James Jones.

David Griffin i właściciel Dan Gilbert są zadowoleni z decyzji jaką podjęli. J.R. Smith po zdobyciu trofeum za mistrzostwo wschodniej konferencji, położył je na swojej szafce w szatni i powiedział – Teraz przyszedł czas na zdobycie twojej siostry. Cavaliers są w najlepszym momencie, sprawiają wrażenie gotowych rzucić wyzwanie czy to Warriors, czy Thunder. W Cleveland czekają na mistrzostwo od 52 lat. – Ponownie dzielą nas od tego tylko cztery zwycięstwa – mówi Dan Gilbert.

NBA: Raptors uda się zatrzymać DeRozana?

6 KOMENTARZE

  1. na pewno tak było…nagrywali to haha…cytaty jak z sowiej restauracji….Blatt nagrywał i James też.tgcep

  2. Sranie w banie.
    Lou co nawyzej moze kiedys byc podrzednym trenerem.Na chwile obecna nie widze niczego nowego w grze Cavs od momentu kiedy zostal trenerem,a szkoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here