NBA: Lillard naciska na transfer Draymonda Greena?

0
3770

Sytuacja kadrowa Warriors jest w ostatnim czasie tematem wielu spekulacji. Na tapecie znalazł się również Draymond Green. Według niektórych doniesień, charyzmatyczny skrzydłowy Wojowników z klubem z Bay Area może się w niedalekiej przyszłości nawet pożegnać. Najnowsze plotki donoszą, że na jego ewentualny transfer do Blazers mocno naciska Damian Lillard.

Według Sama Amicka z The Athletic obrońca Portland Trail Blazers w sprawie transferu Greena lobbuje już od dłuższego czasu.

„Jeżeli Warriors, podejmą kiedykolwiek decyzję o wymianie Greena…wówczas faworytem do jego pozyskania może okazać się Portland” – powiedział Amick w The Athletic NBA Show. „Damian i jego otoczenie od dawna o to zabiegają” – dodaje.

Portland i Lillard mogliby na ewentualnych przenosinach Greena zyskać bardzo dużo. Na wyższy poziom wzniosłaby się z pewnością niestabilna w ostatnich latach obrona Blazers, a sam Lillard otrzymałby od Greena wsparcie, na jakie w Warriors mógł zawsze liczyć Stephen Curry.

Greena i Lillarda od lat łączą bliskie relacje, więc taki kierunek przenosin ma oczywisty sens. Do realizacji takiego scenariusza wciąż jednak daleka droga. Pozycja Greena w ekipie Wojowników wydaje się nadal niepodważalna. Z powodu kontuzji, skrzydłowy Warriors rozegrał w tym sezonie dopiero cztery spotkania. Dwa z nich udało się podopiecznym Kerra wygrać – w tym jedno z ekipą Portland Trail Blazers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here