Adam Silver wykonał wiele dobrej pracy w przekroju ostatnich kilku lat. Zarząd NBA nie miał żadnych wątpliwości, że sternik zasłużył na przedłużenie swojego kontraktu. Liga potwierdziła swoją decyzję w oficjalnym oświadczeniu.


Decyzja o przedłużeniu kontraktu Adama Silvera oznacza, że komisarz pozostanie na stanowisku co najmniej do 2024. Adam Silver przejął obowiązki komisarza w lutym 2014 zastępując Davida Sterna, którego był sojusznikiem przez kilkanaście ostatnich lat. Stał się niezwykle zaufaną osobą byłego komisarza, dlatego otrzymał rekomendację i był de facto jedynym kandydatem branym pod uwagę.

Praca Silvera zaowocowała wieloma pozytywnymi zmianami, m.in. nową 24-miliardową umową ze stacjami telewizyjnymi oraz bardzo szybkim porozumieniem w sprawie nowej umowy zbiorowej, której warunki komisarz ustalał z unią zawodników oraz wszystkimi trzydziestoma właścicielami ekip. Zarówno NBPA (unia graczy), jak i zarząd ligi jest zadowolony z efektów pracy oraz podejścia Adama Silvera, dlatego komisarz otrzymał kolejny kredyt zaufania.

To absolutnie naturalna decyzja i nikt nie spodziewał się, że będzie inaczej. W gruncie rzeczy Adam Silver jest dopiero na początku swojej drogi i niewykluczone, że pozostanie sternikiem ligi jeszcze wiele kolejnych lat. W sportowym środowisku Stanów Zjednoczonych Silver jest traktowany jako wzór komisarza. Wiele profesjonalnych lig stara się obecnie naśladować model funkcjonowania NBA, który ustalił właśnie Silver.

Książki o NBA: Lektury koszykarskie na wakacje w specjalnej cenie!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj