Paweł Leończyk postanowił zmienić otoczenie i przeniesie się na przyszły sezon do Trefla Sopot.

Leończyk był łakomym kąskiem na rynku transferowym Energa Basket Ligi. Dziś już wiadomo, że Polak nie zostanie w ekipie Mistrzów Polski. Przyszły sezon Leończyk spędzi w Treflu Sopot, gdzie zastąpi Filipa Dylewicza.

W drużynie Anwilu Włocławek silny skrzydłowy był graczem pierwszopiątkowym. Wystąpił łącznie w 45 spotkaniach, w których notował średnio 8,8 punktu oraz 4,9 zbiórki, na parkiecie spędzając blisko 22 minuty.

Sprowadzenie do naszego zespołu Pawła jest dużym sukcesem, cieszymy się, że w nowym sezonie będziemy mieć w składzie zawodnika z tak dużym doświadczeniem i umiejętnościami. „Leon” występował u nas przez dwa lata, przez ten czas prezentując się z bardzo dobrej strony, zarówno na boisku, jak i poza parkietem. Kilka tygodniu temu Paweł osiągnął wielki sukces, zdobywając złoto, a dziś dołącza do naszego zespołu jako jeden z liderów nowej drużyny. Paweł przychodzi do nas na trzy sezony, co pokazuje, że chce on stać się ważną postacią i filarem Trefla na lata – mówi Marek Wierzbicki, Prezes Zarządu Trefla Sopot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj