Skrzydłowy Charlotte Hornets – Gordon Hayward – jest z pewnością zadowolony ze swojego kontraktu. Jednak ostatnio pochwalił również kolegę z zespołu, młodego rozgrywajacego, LaMelo Balla. Hayward porównał 19-latka do byłego MVP oraz zawodnika, który najprawdopodobniej w przyszłości taką statuetkę zdobędzie.


Ma świetne warunki fizyczne, ale jego największym atutem jest to, że świetnie czyta grę, ma dobre czucie tego, co za chwilę może się wydarzyć. Jest dla mnie tym samym typem zawodnika co Russell Westbrook i Luka Doncić. Oni lubią gdy piłka jest w ich pobliżu i wydaje się, że piłka często sama ich znajduje. Zaczynając od zbiórek, a kończąc na tym, że potrafi znaleźć odpowiednie rozwiązanie w praktycznie każdej sytuacji. Myślę, że będzie naprawdę dobry – powiedział Hayward w rozmowie z Samem Amickiem z The Athletic.

Ball był często podawany jako najlepszy zawodnik draftu, ale ostatecznie poszedł z trzecim numerem do Hornets. Przed nim zostali wybrani Anthony Edwards do Minnesota Timberwolves i James Wiseman do Golden State Warriors. Nawet pomimo tego, że trener James Borrego postanawia zaczynać mecze z Ballem na ławce, 19-latek wygląda na kogoś, kto nie ma problemu z grą w NBA, co pokazują średnie na poziomie 11.8 punktu, 6.8 zbiórki i 6.1 asysty na mecz.

Nike za połowę ceny! Nowa promocja w oficjalnym sklepie Nike!

Sporo pytań pojawia się dalej przy jego mechanice rzutu, a skuteczność 40% nie powala. jest to jednak liczba, z której można wyciągać pozytywny na przyszłość. Trzeba od razu zaznaczyć, że ma lepszy rzut niż jego brat, Lonzo. Hornets mają aktualnie bilans 6-8 i mają jeden mecz straty do pierwszej w dywizji Southeast Atlanta Hawks.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here