Niewiele wskazuje na to, że Dennis Schroder otrzyma od Los Angeles Lakers satysfakcjonującą go ofertę. W zespole są gotowi na to, że Niemiec nie wróci do zespołu na kolejny sezon. To oznacza, że Rob Pelinka musi szukać na rynku nowych rozwiązań. Pojawiła się dwójka kandydatów. 

Za Los Angeles Lakers bardzo rozczarowujący i trudny sezon 2020/21. Zespół pożegnał się z rywalizacją w pierwszej rundzie play-offów ulegając Phoenix Suns. Problemy zdrowotne i nie najlepsza dyspozycja liderów sprawiły, że Lakers nie byli w stanie obronić mistrzostwa zdobytego w bańce. To oznacza, że przed drużyną interesująca letnia przerwa. Trzeba bowiem uzupełnić kilka braków w rotacji. Rzekomo Rob Pelinka, generalny menadżer drużyny, ma już kilka pomysłów. 

Marc J. Spears z The Undefeated przedstawił informację, jakoby Lakers interesowali się zarówno Chrisem Paulem, jak i Russellem Wesbtrookiem. Chcą zatem sprawdzone rozwiązanie. CP3 latem tego roku trafi na rynek wolnych agentów po udanym sezonie w Arizonie. Mimo braku mistrzostwa, Suns nie mogą spisywać minionych rozgrywek na straty. Mało kto bowiem przypuszczał, że zajdą aż tak daleko. W Phoenix chcą pozostawić rotację w jej obecnym stanie. 

Paul ma opcję zawodnika za 44 miliony dolarów na kolejny sezon. Na razie nie podjął żadnej decyzji, ale zapewne będzie chciał podpisać dłuższy kontrakt, by zabezpieczyć swoją przyszłość. Suns mają do niego prawa Birda, ale na tym etapie kariery może to nie mieć dla Paula żadnego znaczenia. Ewentualne zakończenie przygody z koszukówką u boku swojego przyjaciela – LeBrona Jamesa może być dla weterana kuszącą opcją. Mogą się zatem pojawiać dodatkowe naciski. 

Kolejnym kandydatem jest jeden z liderów Washington Wizards. Westbrook miał słaby start do minionego sezonu, ale w drugiej połowie był już graczem, jakiego w DC oczekiwali. Ostatecznie Wizards odpadli z play-offów po pierwszej rundzie. Russ ma w umowie zagwarantowane 44 miliony i opcję na sezon 2022/23. Zatem jeśli Lakers zależałoby na pozyskaniu gracza, zapewne musieliby dogadać się z Wizards w sprawie transferu. Będziemy bacznie obserwować rozwój wydarzeń w LA.


Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments