Los Angeles Lakers prowadzili bardzo intensywne rozmowy na temat wymiany Russella Westbrooka do Indiana Pacers. Negocjacje trwały jeszcze w poprzednim tygodniu – informuje portal The Athletic. Latem tego roku rozgrywający skorzystał z wartej 47,1 mln dol. opcji zawodnika na kolejne rozgrywki. Lakers ostatecznie odrzucili ofertę Pacers, ale wciąż myślą o wymianie 33-latka.

Russell Westbrook zdecydował się wykorzystać opcję zawodnika na sezon 2022/2023 jeszcze w czerwcu. Na mocy tej decyzji zarobi w zbliżających się rozgrywkach 47,1 mln dol. Mimo tego jego przyszłość w Los Angeles Lakers ważyła się do początku media day. Władze Lakers do ostatniego momentu dyskutowały możliwość wymiany rozgrywającego do Indiana Pacers. W grę wchodziło także włączenie w transfer trzeciej drużyny – Memphis Grizzlies. Wówczas wymiana miała zawierać wybory pierwszej rundy draftu zarówno Lakers, jak i Pacers.

Pacers żądali od Lakers dwóch wyborów w pierwszej rundzie draftu – w przeciwnym razie nawet nie podchodzili do rozmów. W rozmowy dotyczące oddania Westbrooka był zaangażowany także trener Darvin Ham oraz Jeanie, Joey i Jesse Bussowie. Przy stole siedział także dyrektor generalny Lakers, Rob Pelinka. W Los Angeles chciano, by ewentualna wymiana była decyzją zgodną ze wszystkimi najważniejszymi osobami w klubie. Do Lakers mieli z kolei przyjść środkowy Myles Turner oraz Buddy Hield. O wymianie z tą dwójką zawodników Pacers mówi się już od kilku miesięcy przy okazji plotek transferowych krążących wokół Westbrooka.

Według The Athletic presję na transfer wywiera na władzach Lakers także LeBron James, który chce maksymalnie wykorzystać ostatnie lata kariery. Ostatecznie Jeziorowcy zadecydowali, że koszt transferu będzie zbyt duży, by dopiąć szczegóły. Westbrooka ma wystąpić w przedsezonowych meczach Lakers, ale nie jest jasne, czy sezon regularny rozpocznie w pierwszej piątce. Rozgrywający zagrał w poprzednim sezonie w 78 spotkaniach zespołu z Los Angeles po tym, jak Washington Wizards pozbyli się go zeszłego lata. Westbrook notował w minionych rozgrywkach 18,5 punktu, 7,4 zbiórki oraz 7,1 asysty.