Po ogłoszonej przed kilkoma dniami informacji o dostępności swoich kluczowych zawodników w wymianie Indiana Pacers nie narzekają na brak telefonów. Największe zainteresowanie wzbudza jak do tej pory Myles Turner, którym interesować się mają między innymi Los Angeles Lakers.

Działacze z Miasta Aniołów dobrze wiedzą, że jedynie zmiany personalne pozwolą odmienić położenie ich zespołu i z ligowego średniaka przeistoczyć go w pretendenta do tytułu. Z tego też powodu po raz kolejny zwrócili się w kierunku Indiany Pacers, tym razem w sprawie Mylesa Turnera.

Jak poinformował w swoim podcaście Scott Agness, Lakers rozpoczęli rozmowy z przedstawicielami Pacers. Trudno określić, na jakim znajdują się one etapie, wiadomo jednak, że chętnych na środkowego jest więcej. Wśród nich są Charlotte Hornets, którzy na ten moment są ponoć najbliżej pozyskania Turnera.

Pytanie kogo Lakers mogli zaoferować w zamian za 25-latka. Powiedzmy sobie szczere, że posiadają niewielu graczy, którzy mogliby zainteresować brnących w przebudowę Pacers. Jedynym właściwie może być Talen Horton-Tucker, jednakże trudno sobie wyobrazić, że Lakers pożegnają się z jednym z niewielu młodych, dających energię graczy w swoim składzie. Inna sprawa, że pożądany przez nich podkoszowy w tym i następnym sezonie zarobi po 18 milionów dolarów.

Zalety Turnera są w najlepszej lidze świata powszechnie znane. Zawodnik w tym sezonie notuje średnio 13.1 punktu, 7.4 zbiórki i 2.7 bloku na spotkanie. Ponadto stale się rozwija, o czym świadczyć może dodanie do swojego arsenału rzutu zza łuku (1.9 celnej „trójki” na mecz).

Przypomnijmy, że wcześciej Jeziorowcy interesowali się także Jeremym Lambem (o czym piszemy tutaj).

Jeżeli nie widzieliście jeszcze najnowszego Podcastu PROBASKET, tu możecie nadrobić zaległości!
2 KOMENTARZE

    • Gracze przy wymianach nie mają nic gadania – to po pierwsze.
      Po drugie nie tyle nie zgadza się kasa, co nie zgadza się talent. Horton-Tucker jest zdolny, ale aktualnie nie dorasta do pięt Turnerowi. Indiana straciła by na tej wymianie nawet z pickiem od Jeziorowców, a Lakersi nie mają kogo zaoferować na ten moment. Hornets wydają się rozsądniejszą stroną do rozmów dla Pacers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj