NBA: Kosmiczny blok Adebayo! Tatum zatrzymany nad obręczą! VIDEO

0
3676

Pierwszy mecz finałowej serii o mistrzostwo Konferencji Wschodniej pomiędzy Miami Heat, a Boston Celtics dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Dogrywka w pierwszym pojedynku zwiastuje, że seria może być długa i wyrównana. Mecz obfitował w wiele ciekawych i wartych zapamiętania akcji, jednak z pewnością to ostatnia akcja dogrywki, w której Bam Adebayo spektakularnie blokuje Jaysona Tatuma, zapisze się na kartach historii ligi NBA.

Na niespełna siedem sekund przed końcem dogrywki Miami prowadziło dwoma punktami. Ostatnią akcję Bostonu wziął na siebie Jayson Tatum. Młody lider Celtics po skutecznym minięciu Jimmy’ego Butlera postanowił zakończyć akcję mocnym wsadem. Wydawało się, że nic nie jest w stanie go powstrzymać, jednak ze spektakularną akcją obronną zdążył niespodziewanie Bam Adebayo. Wysoki Heat zatrzymał Tatuma fenomenalnym blokiem tuż przy samej obręczy. Dynamika akcji skrzydłowego Celtics oraz finałowy fragment spotkania sprawiają, że blok Adebayo można uznać za najlepszy w sezonie.

Świeżo wybrany do All-Defensive Second Team Adebayo nie tylko uniknął plakatu, ale po potężnym bloku zdołał jeszcze zabrać piłkę. Obronę Adebayo można oglądać w nieskończoność.

Chwilę później sfaulowany Adebayo wykorzystał jedne z dwóch osobistych, zwiększając prowadzenie Heat do trzech punktów. Wznowienie Celtics spod własnego kosza nie mogło już zaskoczyć podopiecznych Spoelstry. Rzuconą przez Smarta piłkę zdołał jeszcze złapać Tatum, jednak ekwilibrystyczny rzut nie znalazł drogi do kosza. Wynik meczu 117-114. Game 1 dla Miami.

Bohater ostatnich sekund wczorajszego meczu przyznał, że była to najlepsza akcja w całej jego dotychczasowej karierze.

Pod ogromnym wrażeniem obronnej akcji Adebayo był również pięciokrotny mistrz NBA Earvin Magic Johnson, który blok zawodnika Miami uznał za najlepszą akcję obronną w historii playoffs.

Zapowiada się fantastyczna walka o wielki finał NBA. Obaj finaliści wschodu prezentują świetną formę, w związku z czym możemy być pewni, że seria będzie długa i dramatyczna. Kolejne spotkanie już w czwartek w nocy.

Wyniki NBA: Okropni Clippers, wielcy Nuggets! Adebayo z blokiem sezonu