Tristan Thompson, Grant Williams i Robert Williams III to kolejni zawodnicy, którzy w wyniku przepisów bezpieczeństwa będą musieli przejść tygodniową kwarantannę. Tym samym trójka zawodników Celtics opuści cztery kolejne spotkania swojego zespołu.

Obecna rzeczywistość sprawia, że drużyny muszą liczyć się z faktem, iż część zawodników może wypaść z gry w najmniej oczekiwanym momencie. Tym razem trafiło na Boston Celtics. Trzech zawodników C’s – Tristan Thompson, Grant Williams i Robert Williams III – będzie bowiem musiało przejść tygodniową kwarantannę. Zgodnie z doniesieniami zza oceanu ostatni z wymienionych otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

23-latek czuje się dobrze, a zakażenie przechodzi bezobjawowo. Thompson i Grant Williams zostali wysłani na kwarantannę ze względu na możliwy kontakt z zakażonym. Cała trójka wzięła udział w środowym pojedynku Celtics z Miami Heat.

Sytuacja kadrowa Celtics nie wygląda obecnie najciekawiej. Wszystko wskazuje na to, że Tristan Thompson, Grant Williams i Robert Williams III nie zagrają w aż czterech kolejnych spotkaniach na przełomie nadchodzącego tygodnia, kiedy to rywalami Bostonu będą Washington Wizards, Miami Heat, Chicago Bulls i Orlando Magic. W dzisiejszym meczu z „Czarodziejami” nie zagra również Romeo Langford, a występ Jeffa Teague’a stoi pod znakiem zapytania. Kontuzjowany w dalszym ciągu pozostaje Kemba Walker.

Celtics wygrali 4 z 5 ostatnich meczów i z bilansem 6-3 plasują się na 4. miejscu w tabeli konferencji wschodniej. W bieżącym sezonie Tristan Thompson notuje średnio 8,4 punktu i 8,5 zbiórki, Grant Williams 5,6 punktu i 3,6 zbiórki, a Robert Williams III 6,8 punktu i 6,5 zbiórki na mecz. Pod nieobecność tej trójki na większą liczbę minut mogą liczyć m.in. Semi Ojeleye czy Tacko Fall.
2 KOMENTARZE

    • To jest po prostu farsa gdy zawodnicy i sztaby szkoleniowe siedzący na ławce w tych szmatach mimo, że wszyscy mają ze sobą na co dzień kontakt, razem trenują, podróżują samolotami, autokarami a po zejściu z parkietu ochoczo zbiją sobie piąteczki 🙂

      Poziom tych covidowych idiotyzmów zaczyna przypominać skecze Mounty Pythona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here