W sobotę 26 listopada w meczu z Los Angeles Lakers Jeremi Sochan doznał urazu mięśnia czworogłowego uda. Wchodząc pod kosz zderzył się z Russellem Westbrookiem, który trafił go kolanem w napięty mięsień. Od tamtej pory Polak nie gra, przechodzi rehabilitację i trenuje indywidualnie. Kiedy zatem wróci na parkiet?

– W koszykówce takie sytuacje się zdarzają. Uderzony mięsień jest potem bardzo bolesny i nigdy nie wiadomo jak długo to potrwa. Najważniejsze, że kontuzja nie jest poważna. Nie mogę się doczekać powrotu na parkiet. Mam nadzieję, że będzie to już niedługo – mówi Jeremi Sochan.

Nadal jednak nie wiemy, kiedy Sochan wróci do gry. W czwartek Spurs podejmować będą Houston Rockets, a w piątek lecą do Miami, aby w sobotę zmierzyć się z Heat. Jego występ w meczu z Rockets wydaje się być wykluczony, a z Heat mało prawdopodobny. Jak wiemy jednak sytuacja w NBA bywa bardzo dynamiczna.

NBA obowiązują określone przepisy, które nakazują klubom informowanie o stanie zdrowia kontuzjowanych zawodników. San Antonio Spurs wpisali Sochana na listę jako „OUT”, czyli niedostępny.

8 dni temu Tom Osborn z San Antonio Express-News napisał, że przerwa Sochana powinna potrwać około tygodnia. W sobotę będą już jednak dwa tygodnie. Wynika to jednak z faktu, że w przypadku kontuzji mięśni trudno jest oszacować jak długo potrwa powrót do zdrowia. W przypadku Spurs najważniejsze jest, aby 19-letni Sochan wyleczył uraz, aby w kolejnych meczach się on nie pogłębił.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

8/9 grudnia (noc z czwartku na piątek) o godz. 2:30 San Antonio Spurs – Houston Rockets

10 grudnia (sobota) o godz. 23:00 Miami Heat – San Antonio Spurs

12/13 grudnia (noc z poniedziałku na wtorek) o godz. 2:30 San Antonio Spurs – Cleveland Cavaliers

14/15 grudnia (noc z środy na czwartek) o godz. 2:00 San Antonio Spurs – Portland Trail Blazers

17 grudnia (sobota) o godz. 23:00 San Antonio Spurs – Miami Heat (mecz w Meksyku)

Jeremi Sochan rozegrał do tej pory 20 meczów w NBA. Średnio spędzał 25 minut, notował 8,1 punktu oraz 4,1 zbiórki i dwie asysty oraz jeden przechwyt.

Spurs z bilansem 6-18 zajmują ostatnie miejsce w tabeli konferencji zachodniej. Aktualna tabela NBA na PROBASKET.

Najlepsza akcja do tej pory Sochana w NBA? Oczywiście wsad nad Domantasem Sabonisem: