To może być kolejny przełomowy sezon w karierze Kyle’a Kuzmy. Skrzydłowy notuje dla Wizards najlepsze liczby w dotychczasowej karierze, jednocześnie będąc jednym z filarów ofensywy obiecująco wyglądającego projektu tworzonego w Waszyngtonie. Po zawodnika zgłosiło się tymczasem kilku chętnych.

Wiele ostatnio dzieje się i w najbliższych tygodniach dużo nadal może się wydarzyć w sprawie Kyle’a Kuzmy. Jedne ze źródeł mówią nam, że zainteresowani skrzydłowym są Phoenix Suns i Atlanta Hawks, którzy kilkukrotnie rozmawiali już o konkretach dotyczących wymiany. W przypadku Hawks miałaby ona uwzględniać także niechcianego w drużynie Johna Collinsa, o którego przenosinach do Waszyngtonu strony miały rozmawiać już ubiegłego lata.

Kolejni insiderzy donoszą natomiast, że Wizards widzą w Kuzmie filar zespołu na kolejne lata i mogą podpisać z nim nową umowę w najbliższych tygodniach. 27-latkowi przysługuje tzw. opcja gracza na przyszły sezon, którą może, ale nie musi wykorzystać. Ligowe zasady warunkują jednak, że jeżeli Czarodzieje zdecydowaliby się nie czekać z przedłużeniem kontraktu do kolejnego lata i przedstawić zawodnikowi propozycję już teraz, jego pensja w przyszłym sezonie musi być wyższa niż odrzucona w tym przypadku automatycznie opcja gracza.

Z tym jednak nie powinno być problemu. Kuzmie przysługuje w przyszłym sezonie 13 mln dolarów, a jego ostatnie oczekiwania wykraczają grubo poza granicę 20 mln rocznie. Realnie mówi się o kontrakcie porównywalnym do nowej umowy Jalena Brunsona, który za cztery lata gry otrzyma 104 mln dolarów.

Wszystko zależy zatem od przyszłej wizji Wizards. Zespół ma wystarczająco pieniędzy, aby przedłużyć współpracę zarówno z Kuzmą, jak i Kristapsem Porzingisem, co automatycznie niwelowałoby szansę na pozyskanie gwiazdy, którą mogliby sparować z Bradley’em Bealem. Jeżeli Czarodzieje nie wiążą z Kuzmą długoterminowych planów powinni wymienić go jeszcze przed styczniowym deadlinem, ponieważ należy spodziewać się, że zawodnik odrzuci swoją opcję gracza w poszukiwaniu bardziej lukratywnej wypłaty.

Zastanawiałeś się dlaczego nie ma jeszcze transferów w trakcie sezonu? Blisko 100 zawodników jest niedostępna tzn. nie może być wytransferowana. Zachęcam do lektury artykułu na ten temat.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments