Dobre wieści z obozu Los Angeles Lakers. Rehabilitacja Anthony’ego Davisa przebiega zgodnie z planem i dlatego jego powrót do gry powinien nastąpić jeszcze w styczniu. Bez niego Lakers przegrali osiem z 13 spotkań i bilansem 21-22 zajmują 7. miejsce na Zachodzie.


17 grudnia w meczu przeciwko Wolves Anthony Davis doznał urazu kolana (naderwał więzadło poboczne przyśrodkowe). Nie zostało ono jednak uszkodzone na tyle, aby potrzebna była operacja. Wystarczyła fizjoterapia oraz czas. Organizm Davisa regeneruje się zgodnie z przewidywaniami, dlatego w piątek uczestniczył on w indywidualnym treningu koszykarskim (głównie rzutowym).

Davis zagrał w tym sezonie 27 meczach, w których zdobywał średnio 23,3 punktu i zbierał z tablic blisko 10 piłek w każdym ze spotkań. Jego skuteczność jest jego największym problemem. Trafił zaledwie 60 ze 185 rzutów spoza strefy podkoszowej co daje 32% skuteczności. Jeszcze gorzej jest w przypadku rzutów za 3 punkty – w całym sezonie trafił tylko 10 z 56 „trójek”, co daje niecałe 18%.

Wliczając mecz, w którym Davis doznał kontuzji, Lakers wygrali pięć spotkań, a przegrali dziewięć. Pod jego nieobecność znakomite statystyki notuje LeBron James, który zaczął grać na centrze, ale nie przekłada się to wyniki zespołu.

W 11 z ostatnich 13 spotkań LeBron rzucał co najmniej 30 punktów. Pod nieobecność Davisa notuje imponujące średnie: 33,5 punktu (54% z gry i 37% za 3), 9,3 zbiórki, 5,9 asysty oraz 1,5 przechwytu i 1,5 bloku.

Drugim strzelcem Lakers w tym okresie był Malik Monk ze średnią 18,6 punktu na mecz (52% z gry i 49% za 3). Trzecim Russell Westbrook, ale jego skuteczność i decyzje na boisku pozostawiają wiele do życzenia. Westbrook zdobywał średnio 17 punktu przy skuteczności z gry 40%, a za 3 zaledwie 19%. Oprócz tego notował też średnio 9,2 zbiórki i 7,5 asysty oraz 3,8 straty.

Z bilansem 21-22 Los Angeles Lakers zajmują 7. miejsce w konferencji Zachodniej. Najbliższe mecze zagrają u siebie z Utah Jazz i Indiana Pacers. 21 stycznia Lakers zaczynają jednak serię sześciu meczów wyjazdowych z Orlando Magic, Miami Heat, Brooklyn Nets, Philadelphia 76ers, Charlotte Hornets i Atlanta Hawks.

To właśnie podczas tej serii meczów wyjazdowych (21-29 stycznia) Anthony Davis ma wrócić do gry. Trener Frank Vogel powiedział, że kolejne badania podkoszowy Lakers przejdzie w przyszłym tygodniu.

W zeszłym sezonie Davis opuścił 36 z 72 meczów sezonu zasadniczego. Miał też problemy ze zdrowiem w trakcie play-offów. Lakers przegrali w pierwszej rundzie 2-4 z późniejszymi mistrzami Zachodu – Phoenix Suns.  

O grze Los Angeles Lakers bez Davisa mówiliśmy w najnowszym podkaście PROBASKET Live. Spis treści oraz wszystkie linki znajdziecie tutaj.

1:15:25 – Kolejną wpadkę zaliczyli Los Angeles Lakers. Dramatyczną skuteczność prezentuje Russell Westbrook, co przełożyło się na porażkę z Sacramento Kings. Czy za kiepski bilans Jeziorowców można winić LeBrona Jamesa lub kontuzjowanego obecnie Anthony’ego Davisa?

3 KOMENTARZE

    • W bańce grał świetne zawody, ale pewnie gdyby nie ta przerwa długa pod koniec sezonu 19/20 na 5 miesięcy i wznowienie sezonu w bańce to mistrza Lakers nie zdobyliby, bo Davis, by zdążył się połamać lub Jamesowi brakłoby paliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj