Doniesienia mówiące o wątpliwej przyszłości Kevina Love w Cleveland obiegają media społecznościowe już od kilku tygodni. Podczas rozmowy z Marią Taylor Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował, że kierownictwo Cavaliers finalnie otwiera się na możliwość wymiany skrzydłowego.


Jednym z zawodników, który znajduje się na radarze wielu zespołów, jest Kevin Love z Cleveland. Ma jeszcze trzy lata kontraktu i jest kilka drużyn, szczególnie z zachodu, którym w walce o mistrzostwo przydałby się wzrost. Powiedziano mi, że Cleveland jest teraz gotowe do wysłuchania ofert – mówi Wojnarowski.

31-latek od dłuższego czasu łączony jest między innymi z Portland Trail Blazers, którzy w obliczu długoterminowych kontuzji Zacha Collinsa, Jusufa Nurkicia i Rodneya Hooda mają problemy w pomalowanym. W kwestii zainteresowania usługami Love’a wymienia się również Houston Rockets, lecz ci z kolei mogą mieć problem z wystosowaniem odpowiedniej oferty zarówno ze względów czysto sportowych, jak i finansowych.

W tegorocznych rozgrywkach Love zdobywa średnio 16.7 punktów, 10.7 zbiórek i 2.8 asysty na mecz. W porównaniu z minionym sezonem 31-latek znacząco poprawił skuteczność rzutów z gry. Jego dotychczasowa współpraca z Tristanem Thompsonem zdaje się prosperować nadspodziewanie dobrze.

Jeszcze kilka tygodni temu generalny menadżer Cavaliers, Koby Altman stanowczo wykluczał możliwość handlu skrzydłowym. Zapytany o możliwość ewentualnego transferu zawodnika 37-latek odpowiedział następująco:

Nie, wykluczone. [Kevin] wiedział, że to będzie proces. Wiedział, że sprowadzimy kilku młodszych zawodników. Wiedział, że będziemy przechodzili przez przebudowę. Był na to gotowy.

Pomimo zdecydowanych słów Altmana wszystko wskazuje na to, iż przygoda Kevina Love w Cleveland dobiega końca. Zgodnie z doniesieniami Wojnarowskiego przedstawiciele Cavaliers będą w najbliższych tygodniach wysłuchiwać ofert transferowych, z czego jedynie najbardziej lukratywne, a zarazem przyszłościowe, mają szansę powodzenia.

Warto zaznaczyć, że od 15 grudnia zdecydowana większość zawodników (ok. 40% ligi), którzy swoje umowy podpisali podczas tegorocznej wolnej agentury, będzie dostępna przy planowaniu potencjalnych wymian.

NBA: Poważny uraz gracza Blazers


Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 2100!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

3 KOMENTARZE

  1. Jakoś nie widzę za bardzo ekipy, która miałaby co dać w zamian i żeby sam Love był im tak bardzo potrzebny. Take Houston czy Portland nie ma nic ciekawego do zaoferowania. Może Utah? Oddaliby Inglesa, Exuma i jakieś picki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here