Wyniki NBA: Knicks zmarnowali szansę, 34 punkty Bena Simmonsa

15
4129

Wystarczyło, by Julius Randle trafił z linii rzutów wolnych. Próba zawodnika New York Knicks odbiła się jednak od obręczy i ekipa z Nowego Jorku przegrała po raz 19 w tym sezonie. Tymczasem w Filadelfii znakomity Ben Simmons poprowadził Szóstki do wygranej z Cleveland Cavaliers bijąc rekord kariery. Ciekawie było także w Houston, gdzie James Harden i Russell Westbrook ograli Phoenix Suns. W międzyczasie Luka Doncić wyrównał rekord… Michaela Jordana.

DALLAS MAVERICKS – NEW ORLEANS PELICANS 130:84

• Dallas Mavericks byli dla rywala bezlitośni ostatecznie wygrywając przewagę aż 46 punktów. Mecz na dobre zamknęła trzecia kwarta, którą gospodarze wygrali 40:14.
  • Luka Doncić w 26 minut zanotował 26 punktów, 6 zbiórek i 9 asyst. Od czasów Michaela Jordana nie było gracza, który zaliczyłby tak długą serię z 20-5-5. Godne podziwu…
  • Dużo pomocy udzielił swojej drużynie Boban Marjanović. Center wyszedł z ławki i dał 15 punktów oraz 16 zbiórek. To piąta wygrana z rzędu Mavs i ósma porażka z rzędu New Orleans Pelicans.

PHILADELPHIA 76ERS – CLEVELAND CAVALIERS 141:94

• Przekonująca wygrana Philadelphii 76ers, w trakcie której Ben Simmons – w co niektórym może być trudno uwierzyć – pobił rekord swojej kariery notując 34 punkty (12/14 FG, 9/12 FT). Przy okazji trafił kolejną trójkę.
  • Sixers w całym meczu rzucali na 63% skuteczności. Rozbili Cleveland Cavaliers różnicą 47 oczek. Zawodnicy gości wyglądali tak, jakby spotkali się na parkiecie po raz pierwszy.

NEW YORK KNICKS – INDIANA PACERS 103:104

• Pierwszy mecz pod Mikem Millerem i od razu zacięta końcówka przeciwko jednej z lepszych ekip wschodniej konferencji. Efekt nowej miotły prawie zadziałał, zabrakło jedynie ostatniego trafienia z linii rzutów wolnych.
  • Zawodnicy New York Knicks ostatecznie przegrali, ale po meczu zarówno sztab, jak i koszykarze ekipy byli zadowoleni z faktu, że postawili trudne warunki tak wymagającemu przeciwnikowi.
  • Na 0,1 sekundy przed końcem Julius Randle nie trafił z linii rzutów wolnych przy stanie 104:103 dla rywala. W czwartej kwarcie Knicks udało się zniwelować 11-punktową stratę. Najlepszym punktującym ekipy był Marcus Morris z dorobkiem 25 oczek.
  • Indiana Pacers chciała się odkuć po porażce z Detroit Pistons. Do wygranej poprowadzili ją T.J. Warren z 25 punktami i Domantas Sabonis, który dołożył 19 oczek i 15 zbiórek.

HOUSTON ROCKETS – PHOENIX SUNS 115:109

• Przez pierwsze trzy kwarty rzuty Jamesa Hardena po prostu nie wpadały (5/19 FG, 1/10 3PT). W tym czasie z obowiązków wyręczali go koledzy. Jednak w finałowej odsłonie lider Houston Rockets w końcu się odblokował i zapewnił swojej ekipie 15 zwycięstwo w sezonie.
  • Na 7 minut przed końcem był remis. Harden zdobył wszystkich 13 punktów w runie 13:6 swojej drużyny. W efekcie Rockets zbudowali przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.
  • Gwiazdą tego spotkania był jednak Russell Westbrook, który zanotował na swoje konto trzecie triple-double z rzędu kończąc zawody z 24 punktami, 14 zbiórkami oraz 11 asystami. Kolejnych 27 oczek z ławki dołożył Ben McLemore.
  • Najlepszym zawodnikiem gości był Devin Booker notując 35 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst. W ostatnich minutach obrona Suns zwyczajnie nie miała odpowiedzi na rozpędzonego Jamesa Hardena.

UTAH JAZZ – MEMPHIS GRIZZLIES 126:112

NBA: Kevin Love opuści Cleveland? Cavs wysłuchują ofert