Do groźnego wydarzenia doszło podczas meczu Boston Celtics z Denver Nuggets. W pierwszej połowie spotkania groźnie wyglądającego urazu doznał lider ekipy gości – Kemba Walker. 


Zawodnik Boston Celtics próbował przechwycić piłkę, ale stracił balans i wpadł prosto w swojego kolegę z drużyny – Semiego Ojeleyego. Wbił się w jego brzuch głową i od razu padł na parkiet wskazując na poważny problem. Lekarze postanowili zabezpieczyć szyję zawodnika i ten opuszczał parkiet na noszach. Został od razu przetransportowany do szpitala, gdzie na szczęście wykluczono poważniejszy uraz szyi. Zdiagnozowano jednak wstrząs mózgu, a to oznacza, że Walkera czeka przerwa. Jak długa? To się dopiero okaże.

Pod jego nieobecność koledzy nie byli w stanie pociągnąć wyniku i ostatecznie C’s z Denver Nuggets przegrali. To czwarta porażka w sezonie podopiecznych Brada Stevensa. Zadanie stanie się trudniejsze bez Walkera w rotacji, ale zanim ten wróci na ligowe parkiety, będzie musiał przebrnąć przez specjalny protokół przygotowany przez ligę. Pod jego nieobecność większe minuty dostaną Marcus Smart, Brad Wanamaker i Carsen Edwards

Wyniki NBA: Triple-double Jokicia i Simmonsa, Clippers wygrali z Rockets!Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cytadela
Cytadela
23 listopada 2019 10:21

Generalnie właśnie nie wyglądało to groznie, trafił głową w brzuch kolegi z drużyny,ale coś się musiało stać, oby nie poważnego.
Mam nadzieje,że wróci wkrótce do gry wystarczy ,że Hayward na dłuższy czas wypadł z gry.

Tomasz81
Tomasz81
23 listopada 2019 12:00

Czy na BOSTONie ciąży jakaś klątwa ? Dwa lata temy Gordon teraz Walker kiedyś sytuacja miała się podobnie z Portland odpadł też ciągle ktoś ważny dla rotacji miał kontuzję 🙁 Szkoda.

George
George
23 listopada 2019 14:27

Wracaj do zdrowia chłopie!

Pat
Pat
23 listopada 2019 19:57

Kemba przytomnosci nie stracil, wiec to nie byl wstrzas mozgu.

Shaviel
Shaviel
25 listopada 2019 11:46
Odpowiedz  Pat

Od kiedy to trzeba tracić przytomność przy wstrząśnieniu mózgu? Polecam na przyszłość, zanim wypowiesz się na jakiś temat, najpierw się z nim zapoznać. Wstrząs mózgu występuje w trzystopniowej skali. Tylko wstrząśnienie trzeciego stopnia kończy się utratą przytomności i w większości wypadków wypróżnieniem. Przy drugim stopniu objawy powstrząsowe jak zawroty głowy, rozbicie, nudności mogą utrzymywać się nawet do 2-3 tygodni. Pierwszego stopnia możesz nawet nie być świadom. Objawy utrzymują się do 15 minut. Nie ma za co.