Wyniki NBA: Triple-double Jokicia i Simmonsa, Clippers wygrali z Rockets!

23
6737

LeBron James ze średnią 11 asyst na mecz jest liderem całej NBA. W nocy przeciwko Thunder miał ich 14. Drugim „asystentem” ligi jest Luka Doncić (średnia 9,4). Minionej nocy przeciwko Cavs też miał ich 14. Lakers wygrali z OKC 130:127, a Mavs rozbili Cavs 143:101. W dwóch meczach drużyn z czołówki Denver Nuggets pokonali Boston Celtics 96:92, a Los Angeles Clippers okazali się lepsi od Houston Rockets 122:119. Od drugiej kwarty Celtics musieli sobie jednak radzić bez Kemby Walkera, który opuścił boisko na specjalnych noszach z usztywnioną szyją.

Detroit Pistons – Atlanta Hawks 128:103

Statystyki na ESPN

Washington Wizards – Charlotte Hornets 125:118

Brooklyn Nets – Sacramento Kings 116:97

• Kyrie Irving nie gra od kilku spotkań i ominie co najmniej jeszcze dwa spotkania z powodu kontuzji barku.

Chicago Bulls – Miami Heat 108:116

• Jimmy Butler zdobył 27 punktów i poprowadził Heat do wygranej nad swoją byłą drużyną. Grał w Chicago w latach 2011-2017.
  • 4:35 przed końcem Heat prowadzili 103:81, ale Byki rzuciły 11 punktów z rzędu w dwie minuty. Zespół z Miami nie dał sobie jednak odebrać wygranej.
  • Dziś w nocy Heat grają w Filadelfii, a to znów oznacza spotkanie przeciwko byłej drużynie Butlera. Może być gorąco!

Oklahoma City Thunder – Los Angeles Lakers 127:130

• Po rzutach wolnych Anthony’ego Davisa były jeszcze niespełna cztery sekundy. Piłkę spod kosza wybijali Thunder. Danilo Gallinari zamiast oddać ją jednemu z rozgrywających, aby ten przekozłował na połowę rywala i stamtąd oddał rzut, który mógł doprowadzić do dogrywki, to ten chciał podać do Stevena Adamsa, który był już na połowie ataku. Piłkę przechwycił LeBron i… czas minął, mecz się skończył.
  • Anthony Davis zdobył 33 punkty (24 w drugiej połowie) i miał 11 zbiórek oraz siedem asyst. Warto zwrócić uwagę na osobiste Davisa – 11/11 i 87% w sezonie.
  • LeBron James dołożył 23 „oczka”, ale miał sześć zbiórek i aż 14 asyst (LBJ jest liderem NBA pod względem asyst – zestawienie poniżej).
  • Najwięcej punktów dla Thunder zdobył Shai Gilgeous-Alexander – 24, a 22 dodał Steven Adams.

Philadelphia 76ers – San Antonio Spurs 115:104

• Na nic zdało się 29 punktów DeMara DeRozana. Spurs przegrali ósmy mecz z rzędu i zajmują przedostatnie miejsce na Zachodzie.
  • Sixers do wygranej poprowadził Tobias Harris, który zdobył 26 punktów. Joel Embiid dodał 21, a Ben Simmons zaliczył triple-double: 10 punktów, 10 zbiórek i 13 asyst.
  • Sixers wygrali walkę na tablicach 51:32.
  • Dziś w nocy do Filadelfii zawita Jimmy Butler i jego Miami Heat.

Dallas Mavericks – Cleveland Cavaliers 143:101

• Luka Doncic znów się nie przemęczał. Spędził na boisku 28 minut i w tym czasie zdobył 30 punktów i miał 14 asyst oraz siedem zbiórek. Justin Jackson dorzucił 19, a Kristaps Porzingis 17 i Mavs rozbili Cavs w dużej mierze dzięki wygraniu drugiej kwarty 37:16.

Utah Jazz – Golden State Warriors 113:109

Denver Nuggets – Boston Celtics 96:92

• Nikola Jokić zaliczył triple-double (18 punktów, 16 zbiórek, 10 asyst), a Jamal Murray zdobył 22 punkty.
  • Nuggets prowadzili przez większość spotkania różnicą kilkunastu punktów (w trzeciej kwarcie nawet 19-stoma punktami). Dopiero na 4:30 przed końcem Celtics doszli rywali na jeden punkt (77:76). Gospodarze potrafili jednak utrzymać prowadzenie.
  • Dla Celtics najwięcej punktów zdobył Jaylen Brown – 22. Jayson Tatum dorzucił 16, ale przy jego nazwisku wskaźnik +/- wynosił aż -23.
  • Kemba Walker uderzył głową o jednego ze swoich kolegów i upadł na parkiet. Został odwieziony do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, a specjalne nosze miały za zadanie usztywnić mu szyję.

Los Angeles Clippers – Houston Rockets 122:119

• Dokładnie na 1:57 przed końcem czwartej kwarty James Harden trafił trójkę z faulem. Osobistego co prawda nie trafił, ale Rockets objęli prowadzenie 113:109. Chwilę później dobitka Clinta Capeli dawała wynik 115:109. Na zegarze było mniej niż półtorej minuty i wydawało się, że Rockets nie dadzą sobie wyrwać wygranej. Clippers odpowiedzieli jednak rzutami z dystansu. Najpierw trafił Lou Williams, potem Paul George, a następnie znów Williams i Clippers i od 109:115 zrobiło się 118:117.
  • Osiem sekund przed końcem Clippers prowadzili 120:119, a piłkę w rękach miał James Harden. Podwojony oddał ją Russellowi Westbrookowi, a ten od razu rzucił za trzy punkty. Nie trafił.
  • Harden zdobył 37 punktów i miał 12 asyst oraz osiem zbiórek. Warto zwrócić uwagę, że ddał tylko 16 rzutów z gry (9/16 z gry, w tym 5/11 za 3, 14/18 za 1).
  • Westbrook oddał 22 rzuty z gry (1/7 za 3) i zdobył 22 punkty.
  • Capela miał 19 zbiórek oraz 17 punktów.
  • Liderem Clippers był Williams, który wchodząc z ławki zdobył 26 punktów.
  • Kawhi Leonard rzucił 24, a Paul George 19.

• Poprzedni artykułNBA: Cel Giannisa? Nie mógł być inny…
    Następny artykułNBA: Kemba Walker zniesiony na noszach
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.