Według doniesień Kawhi Leonard zdecydował się na odrzucenie przysługującej mu opcji zawodnika, co oznacza, że tego lata dołączy go grona wolnych agentów. Czy zawodnik podpisze nowy kontakt z Clippers? Czy kontuzja zaważy na wysokości jego nowej umowy?

Informację opinii publicznej jako pierwszy podał Chris Haynes z Yahoo Sports. Według niego Kawhi zdecydował się odrzucić wartą 36 mln dolarów opcję zawodnika głównie ze względu na operację naderwanego więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie, którą przeszedł 13 lipca.

Jak donosi Adrian Wojnarowski, w kuluarach ligowych oczekuje się, że Leonard będzie negocjował nową umowę, aby pozostać w LA. Potencjalnie zawodnik może podpisać czteroletni kontrakt warty nawet 176,2 miliona dolarów (średnio około 44 mln za sezon). Pozostaje również opcja rocznej umowy. W tym przypadku obowiązywała by ona do 2022 roku, kiedy to Kawhi mógłby zażądać nawet 235 mln dolarów za pięć lat gry (nawet 47 mln dolarów za sezon) – informuje Bobby Marks z ESPN.

Leonard jeszcze w grudniu przyznał, że ewentualna decyzja o odrzuceniu przez niego opcji gracza nie będzie od razu skutkować pakowaniem swoich rzeczy i wyjazdem z LA. – Oczywiście, jeśli jestem zdrowy, to najlepszą decyzją jest odrzucenie opcji zawodnika. Ale to nie oznacza, że odchodzę lub zostaję. – zaznaczył. Teraz sytuacja wydaje się być już zgoła inna. Nie jest pewnym, czy Leonard w ogóle zagra w przyszłym sezonie. Wydaje się jednak, że nawet tak znacząca absencja nie zaważy na wysokości jego ostatecznego kontraktu.

Mamy nadzieję na bardzo długą współpracę z nim. – powiedział w zeszłym tygodniu prezydent do spraw operacji koszykarskich Clippers Lawrence Frank. – W tej chwili skupiamy się, podobnie jak Kawhi, na jego zdrowiu. Przeszedł poważną operację. Zerwał swoje ACL. To będzie wymagało bardzo dużo czasu i chcemy go w tym wspierać. – podkreślił.

Podczas swojej drugiej kampanii w barwach Clipps zawodnik notował średnio 24,8 punktu, 6,5 zbiórki i 5,2 asysty w 52 meczach sezonu regularnego.
2 KOMENTARZE

  1. Kawhi się skończył, sezon w Raptors był wybrykiem, więcej się leczy niż gra. Danie mu 40 mln za sezon to samobójstwo dla drużyny walczącej o mistrza.

  2. Niestety, wielu, by nie powiedzieć większość zawodników po zerwaniu ACL nie wraca do pełni sprawności. Oby tak nie było w przypadku Kawhai’a.
    Pogratulować optymizmu, że w tej sytuacji testuje rynek „kto da więcej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj