Jednak się dogadali! Przedstawiciele Washington Wizards i Phoenix Suns doszli do porozumienia. Zostawili w spokoju Memphis Grizzlies i dogadali się między sobą. Efekt? Trevor Ariza wraca do Waszyngtonu, a do Phoenix przenoszą się Kelly Oubre Jr. i Austin Rivers.


Do Phoenix Suns: Kelly Oubre Jr. i Austin Rivers.

Do Washington Wizards: Trevor Ariza.

Dlaczego w ogóle doszło do tego transferu?

Wizards potrzebowali zawodnika, który przede wszystkim naprawi sytuację w szatni. Ariza grał już w Waszyngtonie, a John Wall ma do niego ogromny szacunek. Jeśli właściciel Wizards nie decyduje się na ostry ruch, czyli rozbicie trójkąta Wall-Beal-Porter, to przewietrzenie szatni oraz dołożenie szanowanego weterana, może dać mu trochę czasu.

Podobnie było z Paulem Pierce’em, który „trzymał szatnię”. Po jego odejściu kolejne konflikty i pretensje sprawiały, że Wizards mimo dużego potencjału i ogromnego talentu nie potrafili się przebić na Wschodzie.

Wizards zajmują obecnie 11. miejsce na Wschodzie.

O 33-letniego Arizę zabiegali Los Angeles Lakers, z którymi w 2009 roku zdobywał mistrzostwo. Phoenix Suns skorzystali jednak ich zdaniem z lepszej oferty i wysłali skrzydłowego do stolicy.

Dla Arizy to już 15 sezon w NBA. Latem podpisał z Phoenix bardzo wysoki kontrakt – 15 milionów za rok gry. Wcześniej był ważnym ogniwem świetnie grającym w zeszłym sezonie Houston Rockets. Teraz miał pomóc młodym zawodnikom Suns. Nie wyszło i korzystając z okazji wysłano go do innego klubu.

Ciekawe, że Wizards zdecydowali się oddać Kelly’ego Oubre. Został wybrany z 15 numerem Draftu w 2015 roku. Obecny sezon jest jego czwartym w NBA. Rzuca średnio blisko 13 punktów na mecz.

Oubre zarabia jednak niewiele ponad 3 miliony dolarów i władze Wizards musiały uznać, że nie będą w stanie go latem zatrzymać. Już i tak muszą wydawać ogromne kwoty na kontrakty Walla, Beala i Portera.

Ten transfer to dla Wizards także okazja do pozbycia się Austina Riversa. Syn trenera Doca Riversa jeszcze rok temu w Clippers rzucał średnio ponad 15 punktów, teraz ledwie siedem. Złośliwi mówią, że ojciec pomógł mu zarówno przy podpisywaniu kontraktu, jak i specjalnie go promował. Kiedy Austin nie parasola ochronnego jest mu dużo trudniej. Dlatego zapewne Wizards uznali, że nie jest on im potrzebny.

Riversowi po sezonie kończy się kontrakt, ale za obecny otrzyma wysoką gażę – ponad 12,5 miliona dolarów.


Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
paweł
paweł
15 grudnia 2018 23:13

Dobrze że Ariza nie do Lebricka ,ale źle że oddali Kellego Oubre Jr,to świetny wciąż rozwijający się zawodnik,no cóż może w PHX zrobi kolejny krok do przodu,choć to może być trudne ,bo tam większość się marnuje w „ostatnim”czasie.

Jimmy
Jimmy
16 grudnia 2018 19:24
Odpowiedz  paweł

W sloncach ma dużo większe szanse bo wchodzi od razu do pierwszego składu, w dodatku jest dobrym obrońcą, nie przetrzymuje piłki i potrafi rzucić za 3. Nie chce wrozyc ale jeśli się rozwinie odpowiednio to może być lepszy od arizy. A trevor będzie już schodził z formą, bo wątpię że rozegra mecz w wieku 40 lat tak jak Kobe czy Jordan nie ten kaliber…

Jehowy
Jehowy
16 grudnia 2018 02:12

No przecież według „znawców” z tego forum miał iść do LeBrona za półdarmo, bo jakiś tam układ mają. Haha kolejny dowód na to, że niektórzy tu są śmieszni przez tą swoją żałosność 🙂

grzywka joradana
grzywka joradana
16 grudnia 2018 08:48

nie ufam… ani Trevorowi ani managerowi Wizz…
chłop umie grać, ale co do szatni…. wielki znak zapytania ??
jak był w Wizz to Wall był młodszy i nie miał tak wybujałego ego… a teraz dochodzi jeszcze frustracja, że nic na razie nie wygrał… więc nie sądzę, aby teraz nagle się „uspokoił”
taka trochę patowa sytuacja z tymi trzema kontraktami + nierozumiały do tej pory kontrakt Mahinmiego,
próbują ratować sytuację, ale widać, że wszystko tam się sypie… to nie poziom zarządzania i przewidywania jak np. w Bostonie…
dobra dość znęcania 🙂 zobaczymy jak to się potoczy…
Kelly’ego też warto obserwować…

SceptoFan
16 grudnia 2018 09:40

Austin Rivers… NBA chyba powinna pomyśleć o ustawie przeciwko nepotyzmowi.

Kuba M.
Kuba M.
17 grudnia 2018 16:21
Odpowiedz  SceptoFan

Niby tak, ale ktoś na to Doc’owi pozwolił. Skoro Ballmer miał taki kaprys, to czemu nie miał mieć dobrze wynagradzanego i grającego dużo minut Austina w Clippers?