Aktualnie zespół Portland Trail Blazers znajduje się poza pierwszą ósemką w konferencji zachodniej. Jeden z zawodników powiedział, czy drużyna będzie w stanie powalczyć o fazę pucharową.


Zespół prowadzony przez Terry’ego Stottsa przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa wygrali 29 spotkań, przegrywając przy tym 39 meczów. Aktualnie znajdują się na dziewiątym miejscu konferencji zachodniej tuż za Memphis Grizzlies.

Swoje pierwsze mecze sparingowe Blazers niestety przegrali. Najpierw ulegli Indiana Pacers 88:91, a następnie okazali się słabsi od Toronto Raptors wynikiem 104:110. Został im jeszcze jeden mecz przed wznowieniem ligi z OKC.

Jeden z zawodników Portland Trail Blazers, Jusuf Nurkić, twierdzi, że kluczem do walki o play-offy jest gwiazda ich zespołu – Damian Lillard.

Ma on sporo racji, ponieważ jeśli ktoś ma poprowadzić Blazers do fazy pucharowej, to może być to tylko Lillard. W tym sezonie zdobywa średnio 28,9 punktu na spotkanie, dokładając do tego 7,8 asysty oraz 4,3 zbiórki.

Przed zespołem z Portland ciężkie zadanie. Powrót Nurkicia też będzie dużym wzmocnieniem w walce o play-offy. Każdy mecz będzie meczem o bardzo wysoką stawkę. Swój pierwszy mecz po wznowieniu ligi zagrają już w piątek o godzinie 22:00 z bezpośrednim rywalem w kontekście walki o ósme miejsce w konferencji.

Oglądaj NBA z PLAY przez 14 dni bez opłat!