Kontuzja nadgarstka Nikoli Jokicia odniesiona w spotkaniu z Philadephią 76ers może okazać się dla Nuggets większym zmartwieniem, niż się z początku wydawało. Głos w tej sprawie zabrał trener ekipy z Denver Mike Malone.

Informację o kontuzji podkoszowego jako pierwszy opinii publicznej podał Mike Singer z Denver Post. Pierwotnie miała ona mieć postać błahego urazu, którego ewentualne leczenie nie będzie mocno kolidowało z najbliższymi drużynowymi aktywnościami. Nie zobaczyliśmy jednak Jokicia w kolejnym spotkaniu, a wypowiedziane na pomeczowej konferencji prasowej słowa przez Mike’a Malone’a nie wlały zbytniego optymizmu w serca kibiców z Kolorado.

Wykonaliśmy rentgen i rezonans magnetyczny, a Nikola ciągle pozostaje w kontakcie z naszymi lekarzami – powiedział trener Nuggets. – Nie sądzę, że będzie to coś długoterminowego, ale jednocześnie nie chcę wystawiać go na boisko, jeśli mógłby grać jedynie jedną ręką. To niesprawiedliwe, by go o to prosić. Kiedy będzie gotowy do gry, to zagra. Może to być mecz przeciwko Phoenix (noc z niedzieli na poniedziałek), może to być za tydzień. W tym momencie nie ma żadnej konkretnej daty – dodał.

Bez Jokicia Nuggets musieli radzić sobie już w piątkowym spotkaniu z Chicago Bulls. Serba w pierwszej piątce zastąpił Jeff Green, co oznaczało, że trener Malone szuka choćby namiastki mobilności pod obręczą, którą dawał mu gwiazdor. Pomysł sprawdził się kiepsko i ustawiana często obrona strefowa była łatwo rozbijana przez serie podań gości z Windy City. Kolejnym efektem ubocznym desygnowania do gry niskiej piątki była mocna przegrana na tablicach. Bulls zebrali łącznie 50 piłek, przy 38 ekipy z Denver, z czego aż 17 na ofensywnej desce. – Nie jestem pewien, jak długo Nikola będzie poza grą, ale mamy jakieś inne opcje? – skwitował to mało optymistycznie trener.

Zeszłoroczny MVP notuje w obecnym sezonie średnio 26,4 punktu, 13,6 zbiórki i 6,4 asysty, trafiając przy tym na 59,3% z gry, w tym na 41% zza łuku. W tzw. power rankingu wyścigu po statuetkę najbardziej wartościowego gracza rozgrywek Jokić zajmuje obecnie 3. pozycję.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj