Jrue Holiday, aktualny zawodnik New Orlean Pelicans, ogłosił, że odda pozostałą część swojej pensji w 2020 roku na cel związany ze sprawiedliwością w społeczeństwie.Zawodnik Pelicans oraz jego żona, była zawodniczka reprezentacji USA w piłce nożnej, Lauren Holiday zdecydowali się przekazać pieniądze na walkę o sprawiedliwość w społeczeństwie. Fundusze trafią na obszary Nowego Orleanu, Indianapolis oraz Los Angeles.

Szczerze mówiąc, to od razu, kiedy rozpoczęła się ta cała sytuacja zaczęliśmy z żoną rozmawiać, co możemy zrobić, by w jakimkolwiek stopniu wesprzeć ten ruch. Po prostu siedzieliśmy na łóżku i rozmyślaliśmy nad tym i wtedy żona stwierdziła, że oddanie pensji będzie dobrym ruchem – stwierdził Holiday.

Ponad milion dolarów trafi do ludzi dotkniętej niesprawiedliwością społeczną w kilkunastu miastach. 1,5 miliona ma trafić do Nowego Orleanu i Los Angeles, a jeszcze około miliona trafi do społeczności w Indianapolis. Pieniądze trafią do organizacji non-profit bądź do firm, których właścicielami są Afroamerykanie.

To jest moim zdaniem to bardzo fajny pomysł, ponieważ chcemy wywrzeć wpływ. Bóg nas tak nas pobłogosławił. Wiemy, że ważne jest czas i pieniądze, a my mamy jedno i drugie. Chcemy oddać te pieniądze dla firm i organizacji prowadzonych przez czarnoskórych, które cierpią z powodu pandemii koronawirusa – podsumował Holiday.

30-letni Holiday pochodzi z Los Angeles, a w NBA spędził już 11 sezonów, grając najpierw dla 76ers, by potem dołączyć do New Orlean Pelicans. Już pod koniec lipca Pelicans rozpoczną walkę o fazę pucharową.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments