Advertisement

Przez kontuzję łąkotki, Jarren Jackson Jr nie zagra już dla Memphis Grizzlies w bieżących rozgrywkach. To ogromny cios w skład trenera Taylora Jenkinsa zwłaszcza przed fazą play-off, o którą Grizzlies będą walczyć do samego końca. 


Od początku gry w bańce Jarren Jackson Jr potwierdzał, że chce być liderem młodego składu Memphis Grizzlies i obok Ja Moranta budować tożsamość tego zespołu. W meczu przeciwko New Orleans Pelicans zanotował 22 punkty i był najpewniejszym punktem swojej drużyny. Niestety w trakcie tego samego spotkania nabawił się urazu, który okazał się bardzo poważny.

Grizzlies w swoich oficjalnych kanałach przedstawili informację, z której wynika, że u Jacksona Jr’a doszło do uszkodzenia łąkotki w lewym kolanie. To uraz, który niestety wyklucza zawodnika z gry do końca sezonu. Nie ma też pewności, czy Jackson będzie gotowy na start kolejnych rozgrywek, bowiem kontuzja łąkotki wymaga co najmniej kilku miesięcy leczenia.

Ekipa z Memphis przegrała trzy ostatnie mecze i jej szanse na utrzymanie play-offów drastycznie zmalały. Tym bardziej, że grupa pościgowa jest liczna i coraz bardziej zdeterminowana. W tym momencie najbliżej Grizz są Portland Trail Blazers, którzy wygrali poprzedniej nocy z Houston Rockets i tracą do Niedźwiedzi półtora meczu. Czy uda się uratować turniej play-in?

Jarren Jackson Jr w swoim drugim sezonie na parkietach NBA rozegrał 57 meczów i notował średnio 17,4 punktu, 4,6 zbiórki i 1,6 bloku trafiając 46,9 FG% oraz 39,4 3PT%.

Wyniki NBA: Szalone triple-double Doncicia! Buzzer-beater Bookera


Advertisement

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments