Najwyraźniej zawodnik Orlando Magic chce odpokutować nieudaną tegoroczną edycję konkursu wsadów. Aaron Gordon do rywalizacji przystępował z kontuzjowaną nogą i brakowało mu energii, by powtórzyć to, co wykonywał w edycji 2016. Wówczas stoczył z Zachem LaVinem spektakularny pojedynek.


Aaron Gordon ciągle rozwija się dla Orlando Magic. Zespół wiąże spore nadzieje z wychowankiem Arizony, ale jeśli ten nie będzie podnosił poziomu swojej gry z roku na rok, wkrótce może stać się dla nowego zarządu swego rodzaju kartą przetargową. Choć talent Gordona jeszcze nie rozkwitł, to zawodnik może być w swoim najlepszym okresie, jeśli chodzi o pakowanie piłki z góry. Jego ciało nadal ma sporo świeżości, a Gordon lubi atletyczną grę nad obręczami. Poza tym jego udział w ostatnim konkursie wsadów pozostawił wiele do życzenia, więc zawodnik może chcieć się zrehabilitować.

W Slam Dunk Contest 2016 stworzył z Zachem LaVinem jedno z najlepszych show w historii. Nie potrafiliśmy wyjść spod wrażenia umiejętności i kreatywności obu graczy. Przypomnieli nam absolutnie najlepsze lata konkursu wsadów i przywrócili nadzieję na przyszłość. Tegoroczna edycja jednak sprowadziła wszystkich kibiców na ziemie. Brakowało w niej ognia, była zwykła i niczym szczególnym się nie wyróżniła. Kolejny Weekend Gwiazd odbędzie się w Los Angeles w Staples Center. Czy możemy się spodziewać, że Gordon znów stanie w szranki z innymi dunkerami?

Myślę, że mogę wrócić – stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów. – Zobaczymy, jak potoczy się dla mnie początek sezonu – dodał. Gordon jeśli wróci, to chce zrobić to na zupełnie innych warunkach niż w ostatniej edycji. Do walki przystępował z nie do końca wyleczoną nogą, co wyraźnie odbiło się na jego dyspozycji. Po takim rozczarowaniu, możemy przypuszczać, że Aaron zrobi co w jego mocy, by kolejny SDC zaatakować bez jakichkolwiek ograniczeń.

Musimy jednak pamiętać o jednej istotnej rzeczy w przypadku Gordona. Wychowanek Arizony wkracza w ostatni rok swojego debiutanckiego kontraktu. W sezonie 2017/2018 będzie walczył o kolejną wypłatę, zatem Slam Dunk Contest wcale nie musi być jego największym zmartwieniem. W przekroju ostatnich sezonów Gordon potwierdził, że ma sporo talentu do wykorzystania, ale kto wie, jak bardzo może się jeszcze rozwinąć. Właśnie to Orlando Magic chcą w kolejnym sezonie sprawdzić. W 80 meczach sezonu 2016/2017 notował średnio 12,7 punktu, 5,1 zbiórki trafiając 45,4 FG% i 28,8 3PT%.

[ot-video][/ot-video]

fot. Keith Allison, Creative Commons

Van Gundy: Ten sezon już się skończyłSubscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolololo
Bolololo
8 września 2017 20:09

Jak dla mnie to był on zdecydowanym zwycięzcą SDC 2016. Wsady LaVine’a były bardzo dobre, ale mimo wszystko nudne. Wydawało mi się jakby po prostu nie miał pomysłu na coś świeżego. Gordon był za to wyjątkowy, wprost spektakularny, a wsad z przełożeniem piłki pod obiema wyprostowanymi nogami był według mnie jednym najlepszych wsadów w historii tego konkursu.

tomtom
tomtom
9 września 2017 09:25
Odpowiedz  Bolololo

Dokładnie, to że Gordon nie wygrał tego SDC to jakiś absurd, był DUŻO lepszy od Lavine`a