Saga transferowa z udziałem Bena Simmonsa trwa. Ostatnie doniesienia wskazują na to, że zawodnik ponownie odwiedził biuro generalnego menadżera Philadelphii 76ers i ponownie poprosił go o transfer. Problem polega na tym, że żadna propozycja nie jest dla Daryla Moreya satysfakcjonująca.

Aktywność Bena Simmonsa sprowadza się do indywidualnych treningów w ośrodku Philadelphii 76ers. W międzyczasie rzekomo skrzydłowy walczy z problematycznymi plecami. Poza tym pojawił się wątek jego wizyt u psychologów, bo rzekomo zawodnik nie jest mentalnie gotowy do gry w koszykówkę. Kiedy i czy możemy spodziewać się w jego sprawie rozwiązania? Na horyzoncie nadal nic, ale pojawił się temat ewentualnej wymiany z Detroit Pistons lub Brooklyn Nets. 

Oczywiście ewentualna wymiana Bena Simmonsa za Jamesa Hardena wymagałaby włączenia w ten transfer kolejnych nazwisk, a może nawet kolejnych drużyn. Nie wróżymy tej koncepcji wielkich szans. Znacznie bliżej może być porozumienie pomiędzy Sixers i Pistons w sprawie wymiany Australijczyka za Jeramiego Granta. Takie doniesienia pojawiały się już wcześniej, więc nie do końca wiem, czy to tzw. odgrzewany kotlet, czy naprawdę strony znów przystąpiły do rozmów.

W przypadku Simmonsa problemów jest kilka. Po pierwsze jego 4-letni ogromny kontrakt. Po drugie jego forma – skrzydłowy ma za sobą naprawdę słabe play-offy, które nie wpływają dobrze na jego wartość. Musimy mimo wszystko pamiętać, że to niezwykle kreatywny gracz i znakomity obrońca. Brakuje w jego grze rzutu za trzy, ale w swoich najlepszych meczach Simmons był w stanie przysłonić te braki agresywną grą na piłce. Zupełnie inaczej grał jednak w play-offach. 

Dlatego wielu generalnych menadżerów postrzega go obecnie jako kota w worku. Rzekomo Pistons w zamian za Simmonsa mieliby oddać wspomnianego Granta, pick w drafcie plus dodatkowego gracza z młodego pokolenia. Niektórzy mówią, że w drugą stronę mogą powędrować tacy gracze jak Kelly Olynyk czy Saddiq Bey. Kilka źródeł blisko powiązanych z zespołami twierdzi, że strony faktycznie omawiały transfer stworzony wokół pary Simmons – Grant. Czekamy na konkrety. 


10 KOMENTARZE

  1. Idealna finansowo byłaby wymiana Wall/Simmons. Rockets pasowałby młody zawodnik, 6ers mieliby weterana i jakieś dodatki, wysłaliby Bena na zachód. Ale to się nie wydarzy, bo Morey chce zrobić Benowi na złość i wysłać go do Detroit co moim zdaniem oprócz zemsty nie ma sensu. Wymiana z Pistons dałaby im nawet 4 mecze w sezonie przeciwko Simmonsowi, i pytanie po co Filadelfii kolejny duży zawodnik jak Grant? Wymiana z Nets też raczej mało realna, Brooklyn nie mają po co robić teraz tak dużej zmiany. Może przed deadlinem spróbują znaleźć kogoś na wzmocnienie obrony w farbie ale wymiana Hardena byłaby oznaką paniki GMa Nets, który nie przetrwa na stanowisku jeśli nie zagrają w finale. Nie przetrwa też Morey jeśli nie rozwiąże sprawy Simmonsa przed trade deadline.

    • Sorry, ale Morey musiałby upaść na głowę, żeby wymienić Simmonsa na Walla, którego wartość transferowa jest ujemna. Nikt go nie chce przez jego kontrakt, Rockets żeby go wymienić musieliby dorzucić dobry pick, a tego nie chcą robić, dlatego go trzymają mimo, że nie gra. Simmons to inna bajka, jego wartość transferowa jest wciąż dość duża, ale Morey chce zawodnika na poziomie all-star, który byłby realnym wzmocnieniem od razu. Grant byłby dobrą opcją, ale Pistons na to nie pójdą, bo mają Cade Cunninghama. Transfer za Hardena to plotka wyssana z palca, nawet jakby Durant postawił ultimatum zarządowi, ja albo James, to Nets byliby w stanie dostać za Hardena znacznie więcej niż Ben. Osobiście z chęcią bym zobaczył duet Durant-Simmons, Ben mógłby się stać dla Kevina kimś takim jak Green dla Curry’ego, Odom dla Kobe’a albo nawet jak Pippen dla Jordana.

    • Wcale nie chcą. To pewnie rzucanie fake newsów z okolic agenta Simmonsa, by podtrzymać temat.

  2. Wcale nie głupi pomysł z tą wymianą za Granta. Koleś rzuca, zbiera, blokuje, broni, wymiennie z Harrisem może bronić pozycje 3-4, do tego wysoki nr draftu dzięki któremu można wybrać sobie dobrą jedynkę plus jeszcze któryś z młodych graczy Pistons do rozwinięcia, nic lepszego nie dostaną za gwiazdę z ograniczeniami rzutowymi i psychicznymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj