Na Brooklynie mają twardy orzech do zgryzienia. Zespół przez różnego rodzaju problemy ostatecznie nie był w stanie włączyć się do walki o mistrzostwo, ale trójka Irving – Harden – Durant ma wrócić w kolejnym sezonie i tym razem żadnej taryfy ulgowej już nie będzie. 


W zasadzie od poniedziałku Kevin Durant, w tym okresie bardziej jego przedstawiciele, może rozpocząć rozmowy z Brooklyn Nets na temat przedłużenia obecnego kontraktu. KD w obecnej umowie ma ostatni rok. Z jednej strony ciekawe, a z drugiej strony przerażające – w podobnej sytuacji są Kyrie Irving oraz James Harden. Sean Marks – generalny menadżer Nets rzekomo celuje w przedłużenie umów wszystkich trzech zawodników. Będzie to zadanie niezwykle karkołomne. 

Pierwsza kwestia dotyczy tego, czy aby na pewno cała trójka jest zainteresowana kontynuowaniem tego projektu. Dobrze wiemy, że u Kyriego Irvinga wszystko zmienia się z minuty na minutę. Druga kwestia to rzecz jasna pieniądze. Nets mają do graczy prawa Birda i mogą liczyć na pewne „ulgi”, ale nie zmienia to faktu, że narażą się na bardzo wysoki podatek od luksusu. Trudno powiedzieć, czy trójka jest gotowa na jakiekolwiek finansowe poświęcenie. 

Najważniejsze jest to, że po prostu dobrze nam się gra razem w koszykówkę – mówił o sytuacji w Nets Kevin Durant, który obecnie rywalizuje o medal Igrzysk z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. – To jednak moja osobiste spostrzeżenie, każdy patrzy na te sprawy inaczej. Wierzę, że w odpowiednim momencie każdy podejmie dobrą decyzję dla siebie – dodał skrzydłowy. Co to oznacza? Możemy się jedynie domyślać… 

Jeśli panowie nie podpiszą przedłużeń kontraktów przed rozpoczęciem sezonu 2021/22, latem przyszłego roku trafią na rynek wolnych agentów w charakterze niezastrzeżonych graczy. Ich utrata oznaczałaby dla Nets konieczność całkowitej przebudowy składu. Durant może mieć na stole 198 milionów dolarów za 4 lata, Harden 161 milionów za trzy, a 182 milionów za cztery lub 235 milionów za 5, jeśli poczeka z podpisem do kolejnego off-season. Czekamy na rozstrzygnięcia. 


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here