Po ponad dwóch miesiącach przerwy od gry do rotacji Los Angeles Lakers powróci Anthony Davis. Skrzydłowy „Jeziorowców” wznowił pełne treningi z zespołem i w najbliższym tygodniu może ponownie wybiec na parkiety NBA.


Swój ostatni mecz Anthony Davis rozegrał 14 lutego przeciwko Denver Nuggets. 28-latek nabawił się wówczas groźnie zapowiadającego się urazu ścięgna Achillesa, który miał wykluczyć go z gry na co najmniej kilka tygodni. Pod jego nieobecność Lakers zanotowali bilans 13-15 i fotelu lidera konferencji zachodniej spadli na 5. pozycję.

Wszystko wskazuje jednak na to, że skrzydłowy powróci do gry już w kolejnym tygodniu. Davis został bowiem dopuszczony do pełnych treningów na parkiecie i choć Frank Vogel, szkoleniowiec Lakers, sceptycznie podchodzi do jego występu w jednym z dwóch spotkań z Utah Jazz (sobota i poniedziałek), to jednak takiej możliwości „nie wyklucza”.

– Niezależnie od tego, kiedy wróci, nie będą to występy po 30+ minut na mecz, szczególnie biorąc pod uwagę obecną naturę treningów i nasze osłabienia w składzie. Dostanie kilka spotkań na powrót do formy. Pierwsze dwa mecze, w jakich wystąpi, będą dla niego najprawdopodobniej ograniczone czasowo – dodaje Vogel.

Po domowych spotkaniach z Utah Jazz zespół z Miasta Aniołów czeka seria czterech wyjazdowych pojedynków: dwa w Dallas, po jednym w Orlando i Waszyngtonie. Wówczas Davis powinien być już w pełni gotowości i sprawności. Poza składem Lakers wciąż pozostaje jednak LeBron James. 36-latek po raz ostatni wybiegł na parkiet 20 marca, ale jego występ w decydującej fazie rozgrywek nie jest zagrożony.

Przed urazem Anthony Davis rozegrał 23 spotkania w bieżącym sezonie, notując średnio 22,5 punktu, 8,4 zbiórki, 3 asysty, 1,3 przechwytu oraz 1,8 bloku na mecz. Skrzydłowy trafił ok. 53% rzutów z gry (w tym 29,3% zza łuku).

1 KOMENTARZ

  1. Bez LBJ i AD, LAL leży i kwiczy, a o obronie pierścieni NBA mogą zapomnieć jeżeli obaj nie wrócą do podstawowego składu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here