Nadal nie ma oficjalnej informacji o powrocie najelpszej lidze koszykarskiej świata. Mark Cuban, właściciel Dallas Mavericks, otwarcie powiedział, dlaczego liga tak zwleka. Powodem ma być zbyt mała ilość testów w kierunku COVID-19.


Według Cubana nie ma żadnych wątpliwości, że liga wróci, lecz podkreśla, że bardzo ważna jest odpowiednia liczba testów.

Z tego, co ja wiem, czekamy na większą dostępność testów w kierunku koronawirusa dla wszystkich. Nie w każdym stanie jest możliwość przeprowadzania aż tylu testów. Nie chcemy doświadczyć sytuacji, w której będziemy zabierać testy tym, którzy ich potrzebują – podkreśla Cuban.

Właściciel Mavericks podkreśla również, że NBA uczy się od innych. Liga nieustannie analizuje sytuacje z lig sportowych z całego świata, by nie podejmować pochopnych decyzji.

Widzimy wszyscy co dzieje się z piłką nożną, na przykład w Niemczech. To jest dla nas nauka. Z każdym dniem jestem coraz bardziej pewny powrotu. Myślę, że poradzimy sobie z tą całą sytuacją, musimy się po prostu nauczyć pewnych rzeczy – stwierdził 61-latek

Wszyscy zdają sobie sprawę, że Adam Silver nie wznowi sezonu, dopóki każdy z zawodników oraz pracowników personelu nie będzie miał zapewnionych bezpiecznych warunków do pracy. Takie samo zdanie ma Mark Cuban.

Moją największą obawą jest po prostu bezpieczeństwo wszystkich ludzi z klubu. Nie zrobimy nic, dopóki nie będziemy w stanie zapewnić im bezpiecznych warunków pracy – posumował Cuban.

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pato
Pato
26 maja 2020 19:58

Jak macie takie podejscie, to juz mozecie zamknac lige ever, bo ten wirus bedzie jiz zawsze. Od listopada od nowa 🙂

SceptoFan
SceptoFan
27 maja 2020 07:34
Odpowiedz  Pato

Dlaczego od listopada? Przecież jest cały czas.

Pato
Pato
27 maja 2020 16:12
Odpowiedz  SceptoFan

Oczywiscie ze jest caly czas, ale od listopada bedzie sezon grypowy, a testy na przeciwciala na covida nie odroznia grypy, covida, innej infekcji, czy nawet alergii. Do tego sa potrzebne testy metoda pcr (wymaz), drogie i na razie malo szpotali robi. Objawy grypy sa takie jak covida, dlatego wlasnie od listopada znowu zacznie sie szaleństwo. Niczym nieuzasadnione, bo wirus jest ch*j warty i bedzie juz zawsze.