Pewnie zauważyliście, jak podczas meczów Los Angeles Lakers za ławką rezerwowych siedzi duży gość, który zbija piątki z kolegami. DeMarcus Cousins kontynuuje rehabilitację kolana i próbuje utrzymać motywację, ale w jego sytuacji jest to niezwykle trudne. Co z jego ewentualnym powrotem w tym sezonie?

Sytuacja była bardzo niefortunna. Los Angeles Lakers latem podpisali z DeMarcusem Cousinsem roczny kontrakt. Niestety parę tygodni później DMC w trakcie gierki doznał kontuzji kolana. Jak wykazało prześwietlenie, gracz zerwał więzadło, co zazwyczaj oznacza roczną przerwę. W obecnej sytuacji szanse na powrót Cousinsa do gry są bardzo małe, ale trener Frank Vogel nie chce niczego wykluczać.

Lakers celują w play-offy i niewykluczone, że wtedy mogą spróbować zaadaptować DMC do swoich ofensywnych i defensywnych struktur. Tak samo zrobili Golden State Warriors, jednak Cousins był do tego stopnia rozstrojony i bez formy, że koniec końców nie mógł pomóc ekipie w walce o kolejne mistrzostwo. Jego wartość rynkowa była bardzo niska, gdy trafił na rynek wolnych agentów, ale Lakers postanowili mu zaufać.

Wtedy wydarzył się dramat w postaci kolejnego poważnego urazu. Kilka miesięcy po zakończeniu rehabilitacji zerwanego ścięgna Achillesa, tym razem DMC zerwał więzadło boczne. – Nie zamknęliśmy drzwi w kontekście jego powrotu. Poczekamy i zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Będziemy stale monitorowali jego postęp – mówi Vogel. Lakers otrzymali specjalny wyjątek w salary-cap z uwagi na kontuzję ich zawodnika, ale to nie zablokuje jego ewentualnego debiutu w koszulce Lakers.

Straciliby wyjątek, gdyby Cousins wrócił do 10 marca, a to jest praktycznie niemożliwe. Z podobnym urazem walczy Klay Thompson i jego trener – Steve Kerr stwierdził, że myśląc realistycznie nie ma co zakładać powrotu Klaya w bieżącym sezonie. Kontuzja Cousinsa sprawiła, że LAL podpisali Dwighta Howarda. Obaj środkowi latem 2020 roku trafią na rynek wolnych agentów i to DeMarcus może być w znacznie gorszej sytuacji – bez klubu, bez kontraktu i wracający po dwóch bardzo poważnych urazach.

Czy widziałeś już najnowszy PROBASKET LIVE? Rozmawialiśmy o sytuacji Golden State Warriors i podsumowaliśmy pierwszy tydzień nowego sezonu NBA!

NBA: Ostatni sezon w karierze Kevin Durant chciałby zagrać w Europie!

NBA: Co się dzieje z Warriors? Podsumowanie pierwszego tygodnia NBA


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments