Phoenix Suns najwyraźniej nie lubią na bieżąco informować o stanie zdrowia jednego ze swoich liderów. Chris Paul opuścił znaczną część sezonu regularnego z powodu urazu stopy, ale zespół nie pali się do informowania o tym, kiedy rozgrywający wróci do gry. Najwyraźniej sytuacja tego nie wymaga. 

Ostatnie informacje na temat stanu zdrowia Chrisa Paula wskazują na to, że ten jest już bliski powrotu do pełni sił. Zespół kładzie na niego coraz większe obciążenia podczas treningów, by sprawdzić, ile Paul jest w stanie znieść. Phoenix Suns kontuzję gracza określili jako obolałą prawą stopę. Zaraz po zakończeniu kolejnych zajęć CP3 spotkał się z dziennikarzami i nie ukrywał, że zależy mu na tym, by jak najszybciej wrócić, ponieważ stęsknił się za grą. All-Star ciągle nie ma dość i goni za swoim pierwszym tytułem. 

Opuścił trzynaście ostatnich meczów. Jednak sytuacja Suns jest pod kontrolą. Zespół z bilansem 16-7 zajmuje 1. miejsce w tabeli zachodniej konferencji. Pod nieobecność Paula jego obowiązki przejął Cameron Payne i za swoją grę zbierał dużo pochwał. Trener Monty Williams będzie miał konkretny ból głowy rozdzielając minuty pomiędzy CP3 i Paynem. Nie ma jednak wątpliwości, że powrót CP3 może drużynie znacząco pomóc. – Widać, że coraz bardziej skupia się na powrocie – mówił trener Williams. 

Widać w nim zupełnie inną mentalność, gdy ustępuje ból. Kontuzja zawsze sprawia, że nie jesteś pewny, ale gdy nie czujesz bólu, to chcesz pokazać się z jak najlepszej strony i właśnie to zaczynam [u CP3] dostrzegać – dodał. Paul nie ukrywa jednak, że choć przerwa konieczna, nie jest dla niego łatwą przeprawą. – Koszykówka daje mi radość. Jednak przez ostatnie lata nauczyłem się cierpliwości. Na szczęście mamy wystarczająco głęboką rotację. Mogę się skupić na powrocie do pełni zdrowia – mówi dalej Paul. 

W tym momencie CP3 jest “day-to-day”, więc może wrócić w każdym momencie. Zespół nie chce jednak podejmować niepotrzebnego ryzyka, jeśli nie ma takiej konieczności. – Chcemy mieć pewność, że wróci wtedy, kiedy będzie się czuł całkowicie na to gotowy – mówił Devin Booker. Suns są 9-4 w meczach rozgrywanych bez CP3. Przed nimi interesująco zapowiadające się starcie z Dallas Mavericks, co zapowiada pojedynek kandydatów do nagrody MVP sezonu regularnego – Bookera z Luką Donciciem.