Według ostatnich doniesień ze Stanów Zjednoczonych, Los Angeles Clippers są gotowi handlować swoimi dwoma zawodnikami. Chodzi o Lou Williamsa i Patricka Beverleya. Informację jako pierwszy przekazał Jake Fischer z Bleacher Report.


„Los Angeles Clippers podali do szerszej świadomości, że Lou Williams jest dostępny. Zarząd ma być również gotowy, aby oddać Patricka Beverleya” – napisał Fischer.

Clippers rozpoczęli sezon bardzo dobrze i aktualnie maja bilans 17-8. Jednak wspomniana dwójka zanotowała znaczący spadek swojej formy. W poprzednich rozgrywkach Williams notował średnio 18 punktów na mecz i był jednym z najlepszych rezerwowych. Jednak w kampanii 2020-21 jego cyferki spadły do 10.8 punktu, a skuteczność z gry wynosi aktualnie zaledwie 39 procent.

Z kolei Beverley wystąpił w tym sezonie w zaledwie 16 spotkaniach, w których notował średnio osiem punktów, 4.4 zbiórki i dwie asysty. Problemem wspomnianej dwójki może być również proces starzenia się – Williams skończy w tym roku 35 lat, Beverley 33. Clippers mogą chcieć maksymalnie wykorzystać swoje „okienko” na zdobycie mistrzostwa i sprowadzić choć minimalnie młodszych graczy.

Wydaje się, że jeśli zarząd klubu z Miasta Aniołów będzie mógł wymienić któregoś z obrońców na nieco młodszego, to prawdopodobnie to zrobią. Clippers mogą być bardzo aktywni jeszcze przed zakończeniem okienka na transfery.

3 KOMENTARZE

  1. Jeśli chcą postawić wszystko na ten i przyszły sezon,to po co im młodsi???zanim się zgrają i dotrą to już będzie kolejny sezon…no chyba że myślimy w perspektywie kilku następnych lat,to już ma większy sens. Całkiem niedawno oddali choćby Schameta,to wg tej idei,nie lepiej było oddać np. Lou zamiast niego?

  2. W playofach do doświadczenie zaprocentuje. Nie wymieniać ich, chybaże nie o wiek tu chodzi ale np. chemię w zespole?

  3. I tak Clipers niczego nie zdobędą. Nie rozumiem zachwytów nad tą drużyną. Mają jedna gwiazdę i jednego ziomka który niczego nie zdobył a uważa się za nie wiadomo kogo. Reszta do już przeżytki jak Batum czy Ibaka mieli już swój czas. Ławka porażka. Z czym tu grać w tym roku jeszcze mniejsze szanse na mastera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here