Oklahoma City Thunder okazała się doskonałym miejscem dla weterana. Zespół ostatecznie przegrał w pierwszej rundzie z Houston Rockets, ale zaprezentował bardzo dobry styl pod wodzą właśnie Chrisa Paula. Jaką doświadczony rozgrywający przewiduje dla siebie przyszłość?


Niewykluczone, że generalny menadżer Oklahomy City Thunder – Sam Presti, będzie zmuszony do tego, by wystawić Chrisa Paula na listę transferową. Weteran gra na ogromnym kontrakcie, a finansowe możliwości OKC będą wyraźnie ograniczone, m.in. z powodu pandemii, która odcięła ekipy od konkretnych zysków. Mimo wysokiej umowy CP3, jego dobry sezon z Thunder może spowodować, że kilku GM-ów zgłosi się po zawodnika. 

Paul rozegrał 70 meczów sezonu regularnego, w których notował na swoje konto średnio 17,6 punktu, 5 zbiórek i 6,7 asysty trafiając 48,9 FG% oraz 36,5 3PT%. Jednak w 2-letniej umowie CP3 nadal jest aż 85 milionów dolarów. Ostatni rok to opcja zawodnika za 44 miliony. Niektórzy myśleli, że 35-latek da się namówić na to, by z opcji zrezygnować i w ten sposób łatwiej znaleźć dla siebie miejsce w lidze. Ale takie argumenty do gracza nie docierają. 

W ostatniej rozmowie z ESPN Paul potwierdził, że nie ma zamiaru rezygnować z opcji. – Zobaczymy, co się wydarzy w trakcie przerwy. Sam Presti wykonał kawał świetnej roboty – zaczyna CP3. – Dobrze mi tu, bo jestem blisko swojej rodziny. Jestem w dobrym miejscu i poczekam na rozwój wydarzeń. Chciałbym, żebyśmy nadal grali w play-offach, ale na ten moment nie przechodzi mi przez myśl rezygnowanie z opcji w kontrakcie – dodaje. 

Mówiło się o zainteresowaniu ze strony New York Knicks, Phoenix Suns czy Chicago Bulls. W Nowym Jorku bez wątpienia przydałaby się obecność zawodnika gotowego zaprowadzić porządek w szatni i jednocześnie będącego prawą ręką Toma Thibodeau. Sam Thibs mógłby na ten transfer naciskać. Zespoły jednak muszą pogodzić się z faktem, że weteran ze swoich 44 milionów dolarów nie zrezygnuje i wcale nie powinien, skoro wynegocjował tak korzystną dla siebie umowę. Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Naars
Naars
27 września 2020 17:20

Na tym etapie kariery – trudno mu się dziwić. Gra wciąż bardzo dobrze, ale w tym wieku i z tą historią kontuzji gdzie indziej daliby mu 2x mniejsze pieniądze, a i to w najlepszym wypadku. Ciężko oczekiwać, że miałby zrezygnować z takich pieniędzy.

Staryobiektyw
Staryobiektyw
27 września 2020 17:20

A to mnie Cris Cros zdziwił 😋