W jednym z ostatnich wywiadów James Borrego, aktualny trener Charlotte Hornets, wypowiedział się, jakich wzmocnień potrzebuje jego drużyna. Nie obeszło się też bez komentarza do aktualnej sytuacji NBA.


Charlotte Hornets nie zachwycaj nas w tym sezonie. Ich forma jest mocno przeciętna, a po odejściu Kemby Walkera, drużyna nie do końca może sobie poradzić. Do zawieszenia rozgrywek zespół osiągnął bilans 23 zwycięstw oraz 42 porażek. Po rozegraniu 65 spotkań przegrali niemalże tyle samo, co przez cały ostatni sezon (43). Trener Borrego jest świadomy tego, co powinien zmienić, lecz też wie jakich zawodników klub powinien sprowadzić.

Rozpoczęliśmy proces poszukiwania na rynku wolnych agentów. W tym roku nie mieliśmy możliwości zbyt przyglądania się młodziakom z college’ów. Mimo to będziemy przygotowani na tegoroczny draft, mają jeden z pierwszych wyborów pierwszej rundy i jeden z pierwszych picków drugiej. Zamierzamy odmienić klub od podstaw. Dobierzemy odpowiednich wolnych agentów, którzy będą pasować do naszego systemu na dłuższą metę – stwierdził Borrego.

Trener jasno powiedział, jakich wzmocnień będą szukać latem.

Szukamy wzmocnienia obrony. Aby być na najwyższym poziomie w obronie w dzisiejszej lidze, musimy wzmocnić naszą defensywę  pod kątem atletyzmu. Musi znaleźć innego rozgrywającego, który będzie kreował akcję dla siebie, ale też dla całego zespołu. Kolejnym typem gracza, którego poszukujemy, to typowy strzelec. Taki zawodnik sprawia, że wszystkim gra się łatwiej, gdy możesz pozwolić atletycznym skrzydłom rzucać, a wysokim atakować obręcz – podkreślił trener.

James Borrego skomentował również temat powrotu rozgrywek.

Ten temat pozostawiamy lidze . Myślę, że Adam Silver analizuje każdą opcję. Nie ma jeszcze ustalonej daty. Wydaje się, że jest szansa, że w tym sezonie ujrzymy jeszcze koszykówkę. Przede wszystkim musimy zaufać lidze. Komisarz na pewno ma już swoje przewidywania, kiedy liga powinna wrócić, lecz też słucha wszystkich ekspertów. Wierzę, że postąpi słusznie – podsumował Borrego.

Tego sezonu zespół Hornets zaliczy do udanych. Nie wiadomo, czy istnieje szansa, by dograli resztę spotkań. Mimo tego drużynę i tak czeka proces zmian, którego patronem stanie się Borrego. Na pewno zobaczymy ciekawe ruchy transferowe z ich strony, lecz czy one poskutkują?


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
26 kwietnia 2020 09:48

Przenieść drużynę do Seattle! Albo Louisville.