Zawodnik Atlanty Hawks podczas ostatnich play-offów narzekał na ból w prawym kolanie. Jak sam poinformował, udało mu się wyleczyć ten uraz i może spokojnie przystąpić do nowego sezonu. Bogdanović podkreślił również jak ważne będzie odpowiednie podejście po ostatnim sukcesie.

Bogdan Bogdanović ostatnie lata spędził w Sacrametno Kings, gdzie był kluczowym zawodnikiem. W 2020 roku jako wolny agent podpisał czteroletni kontrakt z Atlantą Hawks opiewający aż na 72 miliony dolarów. Występując w 44 spotkaniach sezonu zasadniczego, zdobywał średnio ponad 16 punktów. Do tego zaliczał 3,6 zbiórek oraz 3,3 asysty na mecz. Był również bardzo ważnym graczem w fazie pucharowej, ponieważ w 18 rozegranych meczach notował na swoim koncie średnio 14,1 punktów.

Jednak podczas fazy pucharowej 29-latek z Serbii zmagał się z bólem prawego kolana, który nie pozwalał mu dawać z siebie wszystkiego w najważniejszym momencie sezonu. W trakcie tegorocznego off-season Bogdanović otrzymał zastrzyk PRP, który na szczęście wystarczył, aby zawodnik wrócił do pełnej sprawności.

Chciałem się upewnić, że jestem w 100 procentach gotowy na początek nadchodzącego sezonu. Nie było to na tyle poważne, by była wymagana operacja. Teraz czuję się już dobrze. Na ten moment nie mam żadnych problemów z moim kolanem. W playoffach nie miałem czasu na regenerację, takiego, jakiego wymagałem. To oczywiście boli, gdy doznajesz kontuzji w playoffach, bo czujesz, że nie możesz dawać z siebie wszystkiego – powiedział Bogdan Bogdanovic

Atlanta Hawks sprawiła w ostatnim sezonie dość dużą niespodziankę, ponieważ zaszła aż do finału Konferencji Wschodniej. Jednak Bogdanović podkreśla, że teraz trzeba zostawić wszystkie te wydarzenia za sobą i skupić na nadchodzących wyzwaniach.

Tak naprawdę wszystko, czego dokonaliśmy w zeszłym sezonie, musimy wyrzucić z naszych umysłów. Musimy nabrać nowej mentalności, znaleźć nową motywację. Najważniejsza będzie koncentracja na tym nowym sezonie. Nie możemy po jednym udanym roku zostać znokautowani w pierwszej rundzie następnego – podkreśla gracz Hawks.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj