Najwyraźniej Kareemowi Abdulowi-Jabbarowi nie spodobało się ostatnie zachowanie LeBrona Jamesa. Były zawodnik m.in. Milwaukee Bucks i Los Angeles Lakers skrytykował gwiazdę LAL za jego gest po rzucie przeciwko Indianie Pacers. 

Można było odnieść wrażenie, że o sprawie już wszyscy zapomnieli, ale nic z tych rzeczy. LeBronowi Jamesowi oberwało się ponownie. Tym razem od legendy parkietów NBA – Kareema Abdula-Jabbara. Wszystko to pokłosie celebracji, jaką James uskutecznił po ważnym rzucie przeciwko Indianie Pacers. Wówczas postanowił wykonać słynny gest Sama Cassella chwytając się za “cojones”.

To oznaczało dla zawodnika automatyczną karę, bo liga nie toleruje obscenicznych zachowań. James musiał przelać do kasy NBA 15 tys. dolarów. Do sprawy odniósł się Abdul-Jabbar wychodząc z założenia, że takie zachowania zawodnikowi o takiej klasie po prostu nie przystoją. – Dla mnie samo zwycięstwo wystarczy – przyznał. – Nie musisz wykonywać głupiego i dziecinnego tańca, by znieważyć swojego rywala. To nie ma sensu. GOAT nie tańczy w ten sposób – dodał. 

Kareem w ostatnich latach coraz częściej dzieli się swoją opinią na różne tematy, nie tylko związane z koszykówką. Chce wykorzystać swoją pozycję w rankingach i w ten sposób wpływać na nowe pokolenia, które często nie mają odpowiednich wzorców. Abdul-Jabbar w opinie wielu jest niedoceniany i za rzadko mówimy o nim w kategorii “GOAT-a”. Może zabierając głos stara się o sobie przypomnieć? 

8 KOMENTARZE

  1. To prawda, GOAT, czyli jako powszechnie i bezdyskusyjnie wiadomo Michael Jordan, nie wykonuje takich gestów. Wszystko się zgadza 🙂

  2. To taki trochę kompleksik Calineczki, która jak wiadomo ma małe kulki, ale w końcu chce wszystkim udowodnić , że się mylą. Jak ktoś coś ma, to nie musi tego nikomu pokazywać bo wszyscy o tym wiedzą, a tu widać, że nie ma.

  3. Jak te słowa dotrą do uszu Croola, to będzie ciepło. Frustracja wzrośnie już do alarmującego poziomu. Zderzenie z realiami ostatnich lat kariery zaczyna powodować przeciążenia i wywalać bezpieczniki. Zgadzam się z Kareemem- GOAT tak nie tańczy. Ale dla mnie James to nie GOAT. Chyba że chodzi o goat- to wówczas by się nawet dało pogodzić.

  4. Moja opinia jest taka: LJ wie, ze za to jest kara, ale stać go, wiec świadomie gest wykonuje, być może tez potrzebuje jak każdy człowiek dowartościowania w momentach trudnych. Jednak jaka motywacja kieruje sie KAJ, na pierwszy plan wysuwa sie pobicie rekordu punktów i nadchodzi to zdetronizowanie wielkimi krokami. Myśle, ze w świadomości Jabbara on sam nie wie jak sie będzie czuł. W końcu caly czas jest na szczycie, tyle lat…. Bycie najlepszym w historii sprawia, ze zainteresowanie jego osoba nie znika. Warto obserwować jego wypowiedzi, czy będą sie nasilać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj