Burmistrz San Antonio Ron Nirenberg ogłosił, że 30 sierpnia będzie dniem Manu Ginobili’ego – legendy lokalnych Spurs, która kilka dni temu zakończyła karierę.


W czwartek uhonorujmy zawodnika, który reprezentował sobą ducha rywalizacji i zawsze cieszył się grą – napisał na Twitterze burmistrz.

Ginobili podczas swojej 16-letniej kariery w NBA wygrał cztery mistrzostwa oraz dwukrotnie wystąpił w Meczu Gwiazd. Jest on również najlepszym rezerwowym w historii, a przynajmniej jego kandydatura wygląda solidnie. W barwach Spurs osiągał średnio 13.3 punktów, 3.8 asysty i 3.5 zbiórki.

Jako mistrz i All-Star, Manu pomógł w globalizacji NBA – powiedział Adam Silver, komisarz NBA. – Jest ambasadorem koszykówki, który mocno wierzy w oddziaływanie sportu na codzienne życie. Przez 16 lat mogliśmy podziwiać go w akcji. Dziękuję Manu za pasję, którą zaraziłeś miliony ludzi na całym świecie – dodał.

41-latek ogłosił przejście na sportową emeryturę w poniedziałek. Podziękował wszystkim, którzy pomogli mu w dojściu na szczyt. Były zawodnik ma również spotkać się z prasą, aby omówić te kwestie. Data konferencji nie jest jeszcze znana.

NBA: Kanter stara się wyprowadzić LBJ-a z równowagi

Warto nas obserwować:

Szukasz strojów meczowych, t-shirtów, bluz i innych ubrań oraz akcesoriów z logo swojej ulubionej drużyny NBA? Sprawdź ofertę oficjalnego sklepu Nike. Nike jest głównym partnerem NBA.

Podcast PROBASKET 015: Wielkie wyzwania LeBrona Jamesa także poza parkietem

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments