Już wkrótce zawodnicy NBA nie będą musieli martwić się o kolor swoich butów. Liga zniesie obowiązek dopasowania obuwia do strojów noszonych w danym spotkaniu.


Jako pierwszy informację podał Nick DePaula z ESPN. Jak podaje autor, liga chce pozwolić zawodnikom na wyrażenie siebie również na parkiecie:

Kontrolę nad dostarczaniem strojów jeszcze przed startem poprzedniego sezonu przejęła firma Nike. Odeszła ona od tradycyjnych strojów domowych i wyjazdowych. Zamiast tego wprowadzone zostały trykoty Assosiation oraz Icon. Do tego wszystkie zespoły otrzymały stroje City i niektóre kluby klasyczne wersje uniformów.

W poprzednim sezonie to liga decydowała w jakich strojach gra zespół w danym spotkaniu. Nie było już ścisłego przywiązania do białych strojów dla gospodarzy. Decyzja ligi o zniesieniu ograniczeń zbiega się w czasie z wielką popularnością tenisówek.

Warto nas obserwować:

Szukasz strojów meczowych, t-shirtów, bluz i innych ubrań oraz akcesoriów z logo swojej ulubionej drużyny NBA? Sprawdź ofertę oficjalnego sklepu Nike. Nike jest głównym partnerem NBA.

Podcast PROBASKET 015: Wielkie wyzwania LeBrona Jamesa także poza parkietemSubscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Gortat
Marcin Gortat
30 sierpnia 2018 22:48

tenisówek… hahahahhhaha