Liga Letnia NBA bez Victora Wembanyamy, Scoota Hendersona i polskich akcentów nie smakuje tak samo, jednak nadal można z jej obserwowania czerpać sporo przyjemności. Tej nocy na parkietach w Las Vegas swoją formę potwierdzili młodzi koszykarze Houston Rockets i strzelecko przełamał się Brandon Miller.

W tegorocznej rywalizacji pozostała jedna drużyna, która po trzech spotkaniach nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. Charlotte Hornets jak na razie nie mogą znaleźć swojego rytmu, wybitne fragmenty spotkań przeplatając kiepskimi. Tej nocy w starciu z Trail Blazers udało im się odrobić dochodzącą do 18 punktów stratę z drugiej odsłony, jednak po wyrównanej rywalizacji w czwartej kwarcie dali wydrzeć sobie zwycięstwo. Na plus zdecydowanie indywidualne występy Nicka Smitha Jr-a (33 punkty, 13-20 z gry) i przełamanie strzeleckie Brandona Millera (26 punktów, 8-15 z gry, 3-6 zza łuku). Dla zwycięzców 26 oczek zdobył Shaedon Sharpe.

Po drugiej stronie koszykarskiego bieguna są za to Houston Rockets. Po zdominowaniu Thunder drużyna z Teksasu wygrała właśnie swoje trzecie spotkanie i pozostaje jedną z pięciu niepokonanych ekip tegorocznej rywalizacji. Po świetnym występie w poprzednim spotkaniu wolne otrzymał dziś Jabari Smith Jr. Ciężar gry wziął na siebie występujący w ubiegłym sezonie w G League Trevor Hudgins (26 punktów). 16 punktów wraz 8 zbiórkami i 6 stratami zanotował dla zwycięzców 20. numer niedawnego draftu Cam Whitmore.

Swoje trzecie spotkanie w tegorocznej rywalizacji rozegrali dzisiaj także Spurs. Pozbawiona do końca Summer League Victora Wembanyamy drużyna z San Antonio odniosła drugie zwycięstwo, tym razem z Washington Wizards, którzy dwa dni wcześniej pokonali Celtics Aleksandra Balcerowskiego. Po wyrównanych trzech pierwszych kwartach SAS przejęli kontrolę w końcówce, czwartą odsłonę wygrywając 30-20. 29 punktów w 28 minut zdobył drugoroczniak Malaki Branham.

W pozostałych meczach z dobrej strony pokazali się mający za sobą dwa sezony gry dla Brooklyn Nets David Duke Jr (24 punkty) w dominacji przeciwko Bucks oraz Javon Freeman-Liberty, którego 28 oczek pomogło Bulls wygrać z Kings.