W drugiej rundzie ligi letniej w Las Vegas, Denver Nuggets awansowali dalej pokonując Utah Jazz 80:60. Mateusz Ponitka spędził na parkiecie przeszło 21 minut. Reprezentant Polski zanotował w tym czasie 4 punkty, zbiórkę, asystę oraz dwa przechwyty.

Dla Denver Nuggets liga letnia w Las Vegas jeszcze nie dobiegła końca.. Zespół w drugiej rundzie pojedynków eliminacyjnych postanowił nie korzystać ze swoich liderów – Emmanuela Mudiaya, Garry’ego Harrisa i Malika Beasleya. Mimo to Mateusz Ponitka nie zagrał w pierwszej piątce. Wyszedł z ławki na przeszło 21 minut i trafił w tym czasie 2 ze swoich 3 rzutów.

Nuggets pokonali Jazzmanów i tym samym awansowali do ćwierćfinałów, gdzie zmierzą się z Phoenix Suns. Najlepszym zawodnikiem Bryłek był Jamal Murray notując na swoje konto 20 punktów.

Dotąd otrzymywaliśmy sygnały wskazujące na to, że drużyna z Denver jest zachwycony tym, jak prezentował się Ponitka. Jednak o miejsce w rotacji jakiejkolwiek drużyny z NBA będzie zawodnikowi bardzo trudno. Jeżeli Ponitka nie przekona nikogo swoją postawą podczas summer-league, walkę może przedłużyć o obóz przygotwawczy oraz okres przedsezonowy, jeżeli któraś z ekip zaprosi go do swojego składu.

Trenerzy chętnie zapraszają do drużyn młodych zdeterminowanych zawodników, bowiem w okresie przygotowawczym rotacja nie musi być ograniczona do piętnastu zawodników. Zatem Ponitka nadal ma szansę, by walczyć o spełnienie swojego marzenia. W międzyczasie jednak reprezentacja Polski będzie grała w eliminacjach do przyszłorocznego EuroBasketu. Te kończą się 17 września.

Przed nami natomiast kolejne starcie Nuggets w ramach rozgrywek ligi letniej w Las Vegas. W nocy z soboty na niedzielę o północy zmierzą się z Phoenix Suns.

STATYSTYKI NUGGETS VS. JAZZ