FIBA ogłosiła nowe daty przesuniętych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. O prawo do walki w Tokio powalczy również reprezentacja Mike’a Talyora.


Z uwagi na epidemię koronawirusa, Igrzyska Olimpijskie w Tokio przesunięto na 2021 rok. Odbędą się na przełomie lipca i sierpnia. Z tego samego powodu przesunięto w czasie kwalifikacje, które mają wyłonić ostatnich uczestników. Jak podaje FIBA, reprezentacje o prawo do gry na IO 2021 powalczą w dniach 29 czerwca – 4 lipca 2021 roku, czyli na parę tygodni przed startem Igrzysk.

Cztery turnieje odbędą się w Wiktorii (Kanada), Splicie (Chorwacja), Kownie (Litwa) i Belgradzie (Serbia). W każdej grupie po sześć zespołów i tylko zwycięzca każdej z nich otrzyma bilet do Tokio. Gdzie i z kim zagra reprezentacja Polski?

Podczas losowania, które odbyło się pod koniec listopada 2019 roku, Polacy znaleźli się w grupie B turnieju rozgrywanego w Kownie. Naszymi rywalami będą Słowenia oraz Angola. Dwie najlepsze drużyny z tej grupy awansują do półfinałów, gdzie zagrają z rywalami grupy A, do której trafili Litwini, Wenezuelczycy i Koreańczycy.

Zapowiada się zatem bardzo interesująca rywalizacja. Polacy dostali możliwość walki o IO dzięki fantastycznej postawie w trakcie ostatnich Mistrzostw Świata, które skończyli na 8. miejscu. Olimpijski turniej odbędzie się w dniach 23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku.

Kosz w TV (14.05 – 21.05)


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj