Turniej Igrzysk Olimpijskich nie zaczął się dla reprezentacji Polski tak, jak sobie to wyobrażaliśmy. W pierwszym meczu Polacy zmierzyli się z Łotyszami i musieli uznać ich wyższość. Szansa na odkucie się już dzisiaj o 12:05. 

Koszykówka 3×3 została po raz pierwszy włączona do programu Igrzysk Olimpijskich i dla naszej reprezentacji zakwalifikowanie się do turnieju jest zdecydowanie największym sukcesem odkąd drużyna powstała, czyli od 2017 roku. Kwalifikacje do IO Tokio 2020 wywalczyły: Serbia, Rosyjski Komitet Olimpijski, Chiny, Japonia, Polska, Holandia oraz Łotwy. To właśnie z Łotyszami graliśmy na start zmagań. 

Niestety rywal był lepszy wygrywając 21:14. Rozpoczęliśmy od prowadzenia 5:3, które napawało optymizmem, ale potem do głosu doszli przeciwnicy i przejęli inicjatywę. Polacy w całym meczu popełnili aż sześć strat przy jednej rywala, poza tym przegrali walkę na tablicach. Przewaga Łotwy konsekwentnie rosła i ta w zasadzie w każdym elemencie gry prezentował się od Polaków lepiej. 

Prowadzenie Łotyszów urosło do 9 punktów i z taką stratą Polacy sobie już nie poradzili, ostatecznie przegrywając swój pierwszy mecz na Igrzyskach. Nasi reprezentanci (Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski) już o godzinie 12:05 rozegrają kolejny mecz i tym razem naszym rywalem będzie Japonia. Liczymy na to, że Polacy się podniosą i zagrają zdecydowanie lepiej.