Po raz czwarty w swojej karierze LeBron James został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Finałów NBA. Jednomyślna decyzja wszystkich głosujących dziennikarzy nie pozostawia złudzeń, kto był największym bohaterem finałowej rywalizacji.


LeBron James jest czterokrotnym Mistrzem NBA, czterokrotnym MVP sezonu zasadniczego i czterokrotnym MVP Finałów.

Niekwestionowanym liderem jest pod tym względem Michael Jordan, który ma na koncie sześć mistrzostw i sześć wyróżnień MVP finałów.

  1. Michael Jordan (Chicago Bulls) 6 nagród MVP w latach: 1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998.
  2. LeBron James – 4 nagrody MVP – Miami Heat (2012 i 2013), Cleveland Cavaliers (2016), Los Angeles Lakers (2020).
  3. Magic Johnson (Los Angeles Lakers) 3 nagrody MVP w latach: 1980, 1982, 1987.
    Shaquille O’Neal (Los Angeles Lakers) 3 nagrody w MVP w latach: 2000, 2001, 2002.
    Tim Duncan (San Antonio Spurs) 3 nagrody MVP w latach: 1999, 2003, 2005.

LeBron jest za pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który zdobył MVP finałów w barwach trzech różnych klubów.

W trakcie tegorocznych Finałów rozgorzała dyskusja nad tym, kto w przypadku zwycięstwa Lakers zostanie uznany Najlepszym Zawodnikiem Finałów. Anthony Davis rozpoczął rywalizację z Miami fenomenalnie. W dwóch pierwszych spotkaniach zdobył aż 66 punktów, a obrona Heat nie potrafiła znaleźć na niego recepty. Kolejne mecze nie pozostawiły jednak wątpliwości, że to James bardziej zasługuje na zwycięstwo. Fantastycznym stemplem był ostatni mecz, w którym King James zanotował swoje 11 triple-double w Finałach NBA. Na fantastyczną linijkę lidera Lakers złożyło się 28 punktów, 14 zbiórek i 10 asyst.

Statystyki LeBrona z tegorocznych finałów:

Fakt, iż na LeBrona zagłosowali wszyscy upoważnieni dziennikarze, potwierdzili w swoich tweetach Marc J. Spears z ESPN oraz Chris Haynes z Yahoo Sports.

Trzeba jednak z uznaniem przyznać, że lepszego debiutu w finałach NBA Anthony Davis nie mógł sobie wymarzyć. W sześciu spotkaniach notował średnio 25 punktów i 10,7 zbiórek. Davis i James stworzyli kolejny fantastyczny duetów w historii Lakers.

Dla Jamesa był to właśnie 17 sezon w NBA. W tym czasie aż 10 razy grał w finałach NBA. Mistrzostwo zdobywał czterokrotnie.

LeBron został też właśnie rekordzistą pod względem liczby spotkań rozegranych w play-offach NBA. Wyprzedził Dereka Fishera.

W grudniu LBJ skończy 36 lat i wiele osób zastanawia się jak długo jeszcze będzie w stanie grać na tak wysokim poziomie? Na pewno wiele będzie zależeć od tego, kiedy nowy sezon ruszy i jak będzie zorganizowany. Kariery nie myśli jednak kończyć.

Los Angeles Lakers jak Boston Celtics!

Dla Los Angeles Lakers było 17. mistrzostwo w historii. Dzięki temu zrównali się pod tym względem z Boston Celtics. Po sześć tytułów mają Chicago Bulls i Golden State Warriors, a pięć mistrzostw zdobyli do tej pory San Antonio Spurs.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here