Zespół AGWEMADA okazał się najlepszy w kategorii U15 kobiet, Szymon Rduch wygrał pościgowy konkurs rzutów wolnych, a Piotr Grabowski zwyciężył w konkursie wsadów – to efekt pierwszego dnia turnieju ZELMER 3×3 QUEST w Rumi.


Pogoda nie była zbyt łaskawa dla zawodniczek i zawodników trzeciego w tym roku turnieju ZELMER 3×3 QUEST, dlatego po rozegraniu części meczów przeniesiono się na halę MOSiR przy ul. Mickiewicza 49 w Rumi. Tam rozegrano najważniejsze spotkania pierwszego dnia zawodów.

W sobotę kibice jak zwykle mogli dopingować uczestników imprezy w dodatkowych konkursach. W pościgowym konkursie rzutów wolnych tym razem zwyciężył Szymon Rduch z drużyny Cieniasy Kołobrzeg. W nagrodę otrzymał 300 zł ufundowane przez miasto Rumia.

– Ten konkurs był bardzo dobrą rozgrzewką pomiędzy meczami, gdyż pogoda dziś nie dopisała, płatała nam figle i musieliśmy przenieść się na halę. Pomimo fajnej nagrody, bardziej cieszy sam udział w konkursie i sama jego formuła. Widać było, że ta zabawa dostarczyła wszystkim uśmiechu na twarzy – podkreślał Szymon Rduch.

Natomiast w konkursie wsadów najlepszy okazał się Piotr Grabowski, który w finałowej rywalizacji pokonał Łukasza Biednego i Błażeja Szymichowskiego. Nagrody to: 300 zł ufundowane przez miasto Rumia, waga firmy ZELMER, pamiątkowa statuetka oraz drobne upominki. Wyróżnienia wręczała Jolanta Król z MOSiR w Rumi.

 

 

– Zwycięstwo w tym konkursie bardzo cieszy, szczególnie, że udało mi się pokonać Łukasza Biednego, który wykonuje bardzo fajne wsady. Dziś nie miał tyle szczęścia, obręcz nie była dla nas zbyt przyjemna, ale udało się wygrać. Wielki szacunek dla Łukasza, przyjechał dziś specjalnie z Poznania. Niestety znów musieliśmy przenieść się na halę, ale widziałem prognozy pogody i byłem na to przygotowany – mówił Piotr Grabowski.

Rozstrzygnięto także rywalizację w kategorii U15 kobiet. Do finału awansowały drużyny AGWEMADA i DRUŻYNA ASÓW. Ostatecznie, po zaciętym boju, lepsza okazała się ta pierwsza, zwyciężając 13-11. W nagrodę zawodniczki otrzymały akcesoria sportowe oraz upominki od firmy ZELMER.

W niedzielę zostaną rozegrane najważniejsze spotkania w kategorii OPEN mężczyzn oraz wszystkie w kategorii OPEN kobiet.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here