Faworytem tej serii jest zespół Anwilu Włocławek, lecz zdążyliśmy się już niejednokrotnie przekonać, że runda Play Off potrafi przenieść ze sobą sporo niespodzianek. Dużo w tej rywalizacji będzie zależeć od trenera Wilków Morskich Szczecin – Marka Łukomskiego.W rundzie zasadniczej zespoły te spotkały się ze sobą dwukrotnie i dwukrotnie dość łatwo zwycięstwo odnieśli gracze z Włocławka. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 54:69, a drugi, który miał miejsce kilka dni temu przyniósł rezultat 94:63. Nie jest tajemnicą, że najsilniejszą stroną Anwilu jest obrona strefowa i ostatni pojedynek udowodnił, że Wilki Morskie mają z nią ogromny problem. Atutem zespołu z Kujaw jest również przewaga parkietu. We włocławskiej Hali Mistrzów w tym sezonie mają bilans 16:0 i świetnie im się gra nawet przeciwko agresywnej obronie rywali.

[ot-video][/ot-video]

Trener Łukomski stanie przed ogromnym sprawdzianem i będzie musiał znaleźć rozwiązanie pozwalające rozmontować obronę Anwilu. Swojej przewagi powinien szukać w graczach podkoszowych. Zarówno Kervin Bristol, któremu zdarzają się przebłyski formy, jak i Robert Tomaszek, który rozgrywa najlepszy sezon życia nie są wirtuozami gry podkoszowej. Mając w składzie wysoko latającego C.J. Aikena, solidnego Urosa Nikolicia, czy byłą gwiazdę Asseco – Ovidijusa Galdikasa, Wilki Morskie powinny rządzić i dzielić pod koszami. Zastanawiająca jest liczba minut jakie rozgrywa ten ostatni. Litwin w barwach Asseco notował bowiem średnio 11 oczek i 10 zbiórek na każde rozegrane spotkanie, lecz pod skrzydłami polskiego szkoleniowca gra jedynie około dziesięciu minut. Czwartkowy mecz pokazał jednak, że w polu trzech sekund lepsi są włocławianie.

Kto awansuje do półfinału?

  • Anwil Włocławek (83%, 35 Votes)
  • King Wilki Morskie Szczecin (17%, 7 Votes)

Total Voters: 42

Loading ... Loading ...

[ot-video][/ot-video]

Anwil pozwala trafiać swoim rywalom tylko 28% rzutów zza łuku, lecz kluczem do zwycięstwa będzie z pewnością zatrzymanie Russella Robinsona, który jest prawdziwym mózgiem drużyny z północy Polski. Jego przyjście do zespołu momentalnie odmieniło grę szczecinian i zaprowadziło ich do rundy Play Off.

[ot-video][/ot-video]

Terminarz:

mecz 1 (Włocławek) – piątek, 29 kwietnia

mecz 2 (Włocławek) – niedziela, 1 maja

mecz 3 (Szczecin) – środa, 4 maja

ew. mecz 4 (Szczecin) – piątek, 6 maja

ew. mecz 5 (Włocławek) – poniedziałek, 9 maja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments