Wyniki NBA: Triple-double LeBrona i 55 punktów Hardena! Leonard zagrał w Toronto

16
7415

Los Angeles Lakers rozpoczęli kolejną „sesję” meczów wyjazdowych. Tym razem wygrali w Orlando 96:87, a LeBron James zaliczyl triple-double: 25 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst. Los Angeles Clippers natomiast udali się do Toronto, gdzie przeciwko swojej dawnej drużynie zagrał Kawhi Leonard. MVP finałów zdobył 23 punkty i poprowadził Clippers do wygranej 112:92. James Harden za to nie przestaje rzucać astronomicznej liczby punktów. Tym razem 55 zdobył przeciwko Cavs.

Orlando Magic – Los Angeles Lakers 87:96

Statystyki na ESPN

• LeBron James zaliczyl kolejne triple-double: 25 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst.
  • Anthony Davis zdobył 16 punktów i miał 12 zbiórek.
  • Frank Vogel wrócił do Orlando pierwszy raz od momentu zwolnienia go z funkcji trenera Magic w 2018 roku. Vogel miał z drużyną z Orlando biland 54-110 (32,9%). Z Lakers ma dużo lepszy procent zwycięstw – 87,5% (bilans 22-3).
  • Lakers mają najlpeszy bilans w NBA 22-3. Wygrali 13 z ostatnich 14 meczów.
  • Lakers są w trakcie drugiej sesji wyjazdowej (ostatnio tylko na jeden mecz wrócili do Los Angeles). W piątek zagrają w Miami, w niedzielę w Atlancie, we wtorek w Indianapolis, a w czwartek w Milwaukee – to dopiero będzie hit!
  • Siedem minut przed końcem doszło do przepychanki obu drużyn. Więcej informacji i video tutaj.

NBA: Bójka w meczu Magic – Lakers

Toronto Raptors – Los Angeles Clippers 92:112

• Kawhi Leonard zdobył 23 punkty, a Clippers nie dali Raptors żadnych szans.
  • Przed meczem Leonard otrzymał mistrzowski pierścień. Wyemitowano także specjalne video upamiętniające jego grę w barwach Raptors.

NBA: Kawhi Leonard otrzymał w Toronto mistrzowski pierścień

Skrót meczu:

Milwaukee Bucks – New Orleans Pelicans 127:112

• Bucks wygrali 16. mecz z rzędu. To było ich 20 zwycięstwo w ostatnich 21 meczach, a bilans mają 22-3, taki jak Los Angeles Lakers.
  • Giannis nie grał w tym spotkaniu – odpoczywał.
  • Bucks do wygranej poprowadził Eric Bledsoe (29 punktów).
  • Bucks nie dali Pelicans żadnych szans. Zdobyli 17 punktów z rzędu i prowadzili 56:28 w drugiej kwarcie, a pierwsza połowa zakończyła się ich prowadzeniem 69:46.

Cleveland Cavaliers – Houston Rockets 110:116

• James Harden zdobył 55 punktów (20/34 z gry, w tym 10/18 za 3, tylko 5/5 z osobistych!). Do tego Harden zaliczył osiem asyst, trzy zbiórki, dwa bloki, dwa przechwyty i sześć strat.

Indiana Pacers – Boston Celtics 122:117

• Kemba Walker zdobył 44 punkty, ale to nie wystarczyło do pokonania Pacers.

Brooklyn Nets – Charlotte Hornets 108:113

• Devonte Graham poprowadził Hornets do wygranej nad Nets. Trafił siedem trójek, a w sumie zdobył 40 punktów.

Minnesota Timberwolves – Utah Jazz 116:127

Chciago Bulls – Atlanta Hawks 136:102

Phoenix Suns – Memphis Grizzlies 108:115

Golden State Warriors – New York Knicks 122:124

• W Nowym Jorku otwierają szampany! Knicks wygrali z wicemistrzami NBA! Taki żart o poranku. To znaczy, Knicks naprawdę wygrali i przerwali serię 10 porażek z rzędu. Tyle tylko, że ich rywale to druga najgorsza drużyna w NBA. Obok Knicks oczywiście.
  • Jeszcze na 12 sekund przed końcem czwartej kwarty Knicks prowadzili 111:106. Faulowany przy rzucie za trzy punkty Alec Burks trafił jednak wszystkie osobiste. W odpowiedzi RJ Barrett wykorzystał tylko jeden rzut wolny, a w odpowiedzi D’Angelo Russell popisał się celną trójką na 5,5 sekundy, która dała remis i dogrywkę.
  • Dogrywkę wygrali już jednak Knicks 12:10.
  • Dla Knicks najwięcej punktuów rzucili: Marcus Morris 36, Julius Randle 24 i RJ Barrett 22.
  • Dla Warriors 32 punkty zdobył Russell.

Sacramento Kings – Oklahoma City Thunder 94:93

Najciekawsze świąteczne promocje – Nike, Sklep Koszykarza, ale nie tylko!

• Poprzedni artykułNBA: Zion Williamson w 2020… Przedłuża się jego przerwa
    Następny artykułNBA: Czy Knicks powinni zastrzec numer Carmelo Anthony’ego?
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.