NBA: Kawhi Leonard otrzymał w Toronto mistrzowski pierścień

6
1918

Jeszcze nigdy MVP finałów nie odszedł ze swojej drużyny tuż po zdobyciu mistrzostwa. Kibice Toronto Raptors nie mają jednak Kawhi Leonardowi tego za złe. Przywitali go brawami, a przed meczem klub wyemitował film z jego najlepszymi zagraniami. Leonard otrzymał też mistrzowski pierścień, a wręczył mu go Kyle Lowry.


Rzadko się zdarza, że lider drużyny, który odchodzi z zespołu jest tak ciepło przyjmowany podczas swojej pierwszej wizyty w poprzednim klubie.

Kawhi Leonard mógł liczyć nie tylko na podziękowania i szacunek ze strony kibiców. Klub przygotował dla niego specjalne video z jego najlepszymi zagraniami z poprzedniego sezonu. Było to wyrazem uznania za zaangażowanie, jakie Leonard włożył w grę Toronto Raptors w minionym sezonie. 

Mistrzowski pierścień otrzymał z rąk Kyle’a Lowry’ego, ale na środku boiska byli też inni zawodnicy Raptors z którymi sięgnął po tytuł, a także trener i menedżer klubu.

– To był wspaniały moment. Cieszę się, że byli tam wszyscy z którymi zdobyłem mistrzostwo. Rok w Toronto był dla mnie wyjątkowy, dla nas, na całego miasta i kraju. Cieszę się, że udano nam się zdobyć mistrzostwo – powiedział Leonard. Przyznał też, że spędził po meczu chwilę w szatni wpatrując się w mistrzowski pierścień. – Podziwiałem i wspominałem wszystkie te momenty, drogę jaką przeszliśmy, ten wysiłek jaki w to włożyliśmy.

Leonard wracał po poważnej kontuzji. Został wytransferowany przez San Antonio Spurs, którzy jego zdaniem błędnie zdiagnozowali jego problemy ze zdrowiem. W barwach Spurs rozegrał tylko 60 spotkań, ale w play-offach był nie do zatrzymania. W 24 meczach grał średnio 39 minut i zdobywał 30,5 punktu na mecz. Niesamowitym rzutem w ostatniej sekundzie wyeliminował Sixers, a w wielkim finale poprowadził Raptors do wygranej nad Golden State Warriors. Został wybrany MVP finałów. 

Latem, ponieważ kończyła mu się umowa, zdecydował się jednak odejść z Toronto do Los Angeles Clippers. W nocy z środy na czwartek po raz pierwszy odwiedził halę Air Canada Centre jako zawodnik Clippers.

Clippers wygrali to spotkanie 112:92, a Leonard zdobył 23 punkty. 

Wyniki środowych spotkań znajdziecie tutaj.

Wyniki NBA: Triple-double LeBrona i 55 punktów Hardena! Leonard zagrał w Toronto

NBA: Bójka w meczu Magic – Lakers


Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian Paździoch syn Józefa
Marian Paździoch syn Józefa
12 grudnia 2019 17:44

Trudno żeby ciepło nie przyjmowali zawodnika dzięki, któremu wygrali pierwszy w historii tytuł mistrzowski. Tym bardziej, że Leonard nie pociskał jakichś pierdół jak to kocha ten klub i chce tu zastać na długie lata by w połowie kontraktu zażądać transferu jak wielu innych.

Tłoknr1
Tłoknr1
13 grudnia 2019 15:37

Właśnie ,zdobywał ten pierścień dla siebie nie dla klubu więc pomników mu nie warto stawiać

Marian Paździoch syn Józefa
Marian Paździoch syn Józefa
13 grudnia 2019 20:34
Odpowiedz  Tłoknr1

Każdy zdobywa pierścień dla siebie. Jordan tez grał żeby wygrywać i zdobywać pierścienie a nie z miłości do Chicago.

forcans
forcans
13 grudnia 2019 09:41

Kolejna ciekawostka jest taka, że Kawhi ma wygrawerowanego fakersa na pierścieniu – jak tłumaczy, ma mu to przypominać, żeby go nosić na środkowym palcu… Bo pierścień za mistrzostwo w Spurs ma na palec wskazujący.
Fun Guy 😛

Tłoknr1
Tłoknr1
15 grudnia 2019 22:55
Odpowiedz  forcans

Czyli tyllo podkreślił jaki ma stosunek do toronto ,dziwne to bo gosc konkretny a coraz bardziek jakis zmanierowany no ale szczegółow nik z nas nie zna

Grzegorz Es
13 grudnia 2019 23:32

Kawhi był zbawieniem dla Raptors w zeszłym roku nie należały mu się gwizdy czy buczenie.