Po kilku dniach przerwy na parkiet powrócili koszykarze najlepszej ligi koszykarskiej świata. W pierwszym spotkaniu niezawodny Nikola Jokić zaliczając triple-double poprowadził Denver Nuggets do zwycięstwa nad Cleveland Cavaliers. Dogrywki potrzebowali natomiast koszykarze Boston Celtics, aby uporać się na wyjeździe z Indianą Pacers. Orlando Magic pokonali u siebie Detroit Pistons 108:106 po dobitce równo z końcową syreną. Philadelphia 76ers pokonała na własnym parkiecie Memphis Grizzlies 110:105. Po raz trzeci z rzędu wygrali Toronto Raptors, którzy uporali się z New Orleans Pelicans. Bez Jeremy’ego Sochana w składzie wystąpili San Antonio Spurs przeciwko Dallas Mavericks. Nie był to dobry mecz dla podopiecznych Gregga Popovicha, którzy przegrali wyraźnie 116:142. Lauri Markkanen zdobył 43 punkty w meczu z Oklahoma City Thunder prowadzący tym samym Utah Jazz do zwycięstwa 120:119 po dogrywce. Sacramento Kings pokonali pewnie Portland Trail Blazers, którzy grali bez swoich podstawowych zawodników. Równie łatwo poradzili sobie Los Angeles Lakers, którzy pokonali Golden State Warriors 124:111.

Cleveland Cavaliers – Denver Nuggets 109:115

• Nikola Jokić miał 24 punkty, 18 zbiórek i 13 asyst, co zaowocowało jego dwudziestym drugim triple-double w sezonie, a Michael Porter Jr. zdobył 25 punktów, prowadząc Nuggets do zwycięstwa 115:109 nad Cleveland Cavaliers. W każdym meczu, kiedy Serb uzyskiwał triple-double ekipa z Kolorado wygrywała (bilans 22-0).
  • Evan Mobley zdobył 31 punktów, ale ani jednego w czwartej kwarcie dla Cavs. Donovan Mitchell i Darius Garland zdobyli po 22 punkty, a Jarrett Allen dodał 14 punktów i 13 zbiórek.
  • Porter trafił dwie trójki, Jokić dołożył kolejną, gdy Nuggets przeprowadzili serię 13:4 i objęli prowadzenie 114:109 na 2:15 przed końcem. Następnie Kawalerzyści spudłowali trzy rzuty w swoich trzech kolejnych posiadaniach to znacząco przybliżyło Nuggets do końcowego zwycięstwa.
  • Jamal Murray wrócił do składu Denver po opuszczeniu sześciu meczów z powodu bólu w prawym kolanie. Miał 16 punktów i dziewięć asyst

Indiana Pacers – Boston Celtics 138:142 (po dogrywce)

• Jayson Tatum zdobył 31 punktów, w tym cztery w ostatniej minucie dogrywki, a Boston Celtics pokonali Indiana Pacers 142:138. Jaylen Brown dodał 30 punktów. Malcolm Brogdon, były rozgrywający Pacers, zdobył 24 oczka z ławki. Bostończycy legitymują się aktualnie najlepszym bilansem w NBA 43-17.
  • Na 56,2 sekundy do końca był remis po 138. Tatum wykonał dwa celne rzuty wolne. Następnie na 10,4 sekundy trafił kolejny rzut i tym samym zakończył spotkanie kolejnym zwycięstwem swojej drużyny. Pacers nie odpowiedzieli żadnym trafieniem.
  • Myles Turner wyrównał swój rekord kariery z 40 punktami dla Pacers. Trafił w tym osiem rzutów za 3 punkty, a gospodarze łacznie trafili 22 z 49 rzutów z dystansu. Tyrese Haliburton miał 22 punkty i 14 asyst. Buddy Hield, zapisał cztery trójki i zakończył z 18 punktami na koncie. Bennedict Mathurin dodał 19 oczek z ławki.
  • W meczu z 17 zmianami prowadzenia do końca czwartej kwarty, Pacers oddali ostatni rzut w regulaminowym czasie, ale daleka trójka Tyrese’a Haliburtona odbiła się od tylnej krawędzi obręczy.

Orlando Magic – Detroit Pistons 108:106

• Wendell Carter Jr. skutecznie dobił nietrafiony lay-up Paolo Banchero równo z końcową syreną, dając Orlando Magic zwycięstwo 108:106 nad Detroit Pistons. Franz Wagner prowadził miejscowych zdobywając 21 punktów. Carter natomiast zaliczył double-double kończąc z 14 punktami i 14 zbiórkami. Markelle Fultz miał 14 punktów i osiem asyst dla Orlando, a Cole Anthony dodał 15 punktów z ławki.
  • Jaden Ivey prowadził Pistons z 25 punktami. Trafił za 3 punkty na dziewięć sekund przed końcem, ale wcześniej dwukrotnie pomylił się z linii rzutów wolnych, kiedy goście tracili trzy punkty do gospodarzy. Alec Burks dodał 16 punktów dla Pistons, którzy utrzymali się w grze, trafiając 17 z 34 rzutów za trzy punkty.
  • Ivey i Burks łącznie trafili 6 z 7 rzutów za 3 punkty w pierwszej połowie, ale 12 strat Pistons dało 11 punktów Magic i prowadzenie Orlando 47:46 do przerwy. Goście zakończyli mecz popełniając 21 strat.
  • Wagner i Fultz rozpoczęli serię Magic 15:0 na początku trzeciej kwarty, która zapewniła 14-punktową przewagę, największą w meczu. Jednak Hamidou Diallo zdobył sześć z 14 punktów z rzędu Detroit, aby przywrócić Pistons do gry.

Philadelphia 76ers – Memphis Grizzlies 110:1015

• Tobias Harris trafił za 3 punkty na 39 sekund przed końcem, James Harden zdobył 31 punktów, a Joel Embiid miał 27 punktów i 19 zbiórek, aby pomóc Philadelphia 76ers pokonać Memphis Grizzlies 110:105. Embiid trafił 3 z 5 rzutów w czwartej kwarcie – wliczając w to rzut na remis aby podnieść Sixers z deficytu 17 punktów w pierwszej połowie i 12 oczek w trzeciej.
  • Sixers wygrali po raz piąty w tym sezonie, tracąc w trakcie meczu 15 lub więcej punktów.
  • Najpierw Harden trzafił za 3, aby uruchomić serię Sixers. Następnie Harris skutecznie wykonał dwa rzuty wolne oraz trafił z dystansu, który przybliżył gospodarzy do stanu 98:99. Embiid, który zakończył 7 z 25 z gry, trafiając z wyskoku doprowadził do wyrównania po 100.
  • Desmond Bane zdobył 25 punktów, Jaren Jackson Jr miał 18, a Ja Morant 15 dla Grizzlies.

Toronto Raptors – New Orleans Pelicans 115:110

• Pascal Siakam zdobył 26 punktów, Jakob Poeltl miał 21 i 18 zbiórek, a Toronto Raptors pokonali New Orleans Pelicans 115:110, odnosząc szóste zwycięstwo w siedmiu meczach. Gary Trent Jr. zdobył 18 oczek, w tym kluczową trójkę w ostatniej minucie, Scottie Barnes również 18, a O.G. Anunoby wrócił po kontuzji z 12 punktami, a Raptors wygrali po raz trzeci z rzędu.
  • Skuteczna próba z wyskoku Brandona Ingrama zmniejszyła deficyt do trzech punktów, 111:108 na 1:13 do końca czwartej kwarty. Poeltl trafił jednego z dwóch rzutów na linii. Następnie znów trafił Ingram, co dało wynik 112-110. Trent odpowiedział swoją trzecią trójką, dając Toronto pięciopunktową przewagę na 12,3 sekundy przed końcem.
  • Brandon Ingram zdobył 14 ze swoich 36 punktów w czwartej kwarcie, a C.J. McCollum zakończył mecz z 23. Jonas Valanciunas miał 12 oczek i 12 zbiórek. Pelicans przegrali po raz trzeci w czterech ostatnich meczach. Zespół z nowego Orleanu ma bilans 10-20 w meczach wyjazdowych

Dallas Mavericks – San Antonio Spurs 142:116

• Luka Doncić zdobył 28 punktów, Kyrie Irving dodał 23, w pierwszym, wspólnym zwycięstwie tej dwójki od czasu przenosin Irvinga do Dallas. Tim Hardaway Jr. trafił 6 na 11 z rzutów za 3 punkty i zdobył 22 punkty po opuszczeniu dwóch ostatnich meczów Mavericks z owodu drobnego urazu. Spurs przedłużyli tym samym niechlubną serię 15 przegranych meczów z rzędu, ponosząc 20. porażkę w 21 meczach.
  • Spotkanie zostało opóźnione o około 20 minut z powodu wilgoci na korcie. Duża liczba ekip pracowała przed meczem i w przerwie, aby osuszyć boisko.
  • Doncić miał 28 punktów, 10 asyst i siedem zbiórek, kiedy usiadł na ławce rezerwowych po trzech kwartach w swoim trzecim meczu z Irvingiem. Pod nieobecność Słoweńca, były gracz Brooklyn Nets zdobył lub asystował przy 13 kolejnych punktach na początku czwartej kwarty, gdy 10-punktowa przewaga wzrosła do 25 przed siódmą minutą. Irving miał sześć asyst.
  • Malaki Branham prowadził San Antonio z 23 punktami, a Keldon Johnson miał 22 punkty, osiem zbiórek i siedem asyst.
  • Jeremy Sochan nie zagrał z powodu urazu mięśnia czworogłowego.

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder 120:119 (po dogrywce)

• Lauri Markkanen trafił trzy rzuty wolne na 4,6 sekundy przed końcem dogrywki, dając Utah prowadzenie i tym samym zwycięstwo w meczu. Fin zakończył pojedynek z 43 punktami i 10 zbiórkami. Jordan Clarkson dodał 24 punkty i sześć asyst. Walker Kessler miał 18 zbiórek, Kelly Olynyk i Ochai Agbaji zdobyli po 12 punktów, a Kris Dunn dodał 11 w swoim debiucie.
  • Markkanen zdobył 18 oczek w czwartej kwarcie, pomagając Jazz odrobić dziewięciopunktową stratę na początku tej części gry. Walker Kessler dobił swój niecelny rzut na 4,6 sekundy przed końcem, aby doprowadzić do dogrywki.
  • Shai Gilgeous-Alexander zdobył 39 punktów, ale jednak nie trafił rzutu mogącego dać zwycięstwo ekipie Thunder w dogrywce. Miał też osiem zbiórek i siedem asyst. Josh Giddey dodał 18 oczek i 11 zbiórek, Kenrich Williams dołożył 16 z ławki, a Lu Dort zakończył mecz z 11 punktami i 11 zbiórkami.
  • Jazz nigdy nie prowadzili w czwartej kwarcie, ale Markkanen doprowdził do remisu na 1:26 przed końcem. Oklahoma City ponownie objęło prowadzenie w dogrywce i utrzymało przewagę, dopóki Markkanen nie został sfaulowany przy 3-punktowym rzucie w ostatnich sekundach i wykonał skutecznie wszystkie próby z linii.

Sacramento Kings – Portland Trail Blazers 133:116

• De’Aaron Fox zdobył 31 punktów, Domantas Sabonis zanotował swoje siódme triple-double w tym sezonie, a Sacramento Kings pokonali Portland Trail Blazers 133:116. Sabonis miał 18 oczek, 18 zbiórek i 10 asyst. Terence Davis zdobył 20 punktów z ławki, a Harrison Barnes dodał 15.
  • Ekipa z Sacramento trafiła do rywali 16 punktów w pierwszej połowie. Jednak z biegiem czasu zaczęły dawać się we znaki braki kadrowe Blazers, a gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę.
  • Nassir Little zdobył 26 punktów dla Portland. Cam Reddish dodał 24, a Trendon Watford 15. Portland przegrał trzy z ostatnich czterech i ich aktualny bilans wynosi 28-31.
  • W ekipie Blazers zabrakło podstawowych zawodników z powodu urazów lub odpoczynku. Na parkiecie nie pojawili się Damian Lillard, Jermani Grant, Jusuf Nurkic, Anfernee Simons i Justice Winslow.

Los Angeles Lakers – Golden State Warriors 124:111

• Malik Beasley zdobył 25 punktów, Austin Reaves miał 17 z ławki, a Los Angeles Lakers pokonali Golden State Warriors 124-111. Beasley, który został pozyskany z Utah w ramach wymiany trzech drużyn 9 lutego, ma dwa mecze z co najmniej dwudziestoma punktami w swoich czterech startach dla Lakers.
  • Lakers mieli siedmiu graczy z dwucyfrową liczbą punktów. LeBron James, który doznał kontuzji ręki podczas meczu All-Star w niedzielę wieczorem, miał 13 punktów, ale miał 5 z 20 z gry. To dopiero szósty raz w jego karierze, kiedy rzucał na skuteczności 25% lub gorzej, oddając co najmniej 20 prób.
  • Klay Thompson prowadził Golden State z 22 punktami, a Ty Jerome dodał 20. Broniący tytułu Mistrzów NBA przegrali cztery z ostatnich pięciu meczów i mają bilans 29-30. Jordan Poole miał 16 oczek, a Kevon Looney 15 zbiórek i 10 punktów.
  • W ekipie Lakers D’Angelo Russell skręcił prawą kostkę w pierwszej kwarcie i nie wrócił do gry.