Poprzedniej nocy na ligowych parkietach odbyło się aż osiem rywalizacji. Po raz pierwszy od śmierci ojca zagrał Giannis Antetokounmpo. Mimo 24 punktów, nie pomógł pokonać swojej drużynie Chicago Bulls. Dobrą formę zaprezentował Paul George’a notując 25 oczek w zwycięstwie Thunder nad Pelicans. 10 minut otrzymał Russell Westbrook. Wizards z kolei gościli u siebie Knicks i po 19 punktach oraz 6 asystach Johna Walla, ograli rywala 104:100. Marcin Gortat w 24 minuty zanotował 6 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty. Cavaliers po raz kolejny bez LeBrona Jamesa.

NEW YORK KNICKS – WASHINGTON WIZARDS 100:104

Dla obu drużyn to był drugi mecz w ramach okresu pre-season. Postacią, która absolutnie skradła show był lider Washington Wizards – John Wall. Rozgrywający wkracza z drużyną w kolejny sezon walki o zwycięstwo na wschodzie. Ma 27 lat, więc przez kilka kolejnych sezonów będziemy oglądać jego najlepszą koszykówkę. Poprzedniej nocy przejechał się po obronie New York Knicks, kończąc zawody z dorobkiem 19 punktów (9/14 FG, 1/2 3PT), 6 asyst. Popełnił także 5 strat. Z ławki 14 punktów z 13 rzutów Kelly’ego Oubre Jr i 13 oczek (6/11 FG) Bradleya Beala.

Dla Knicks to druga porażka w pre-season. Obrona gości nie wiedziała, jak sobie poradzić z rozpędzonym Wallem. Defensywa może być jednym z największych problemów w grze podopiecznych Jeffa Hornacka. Trener narzekał ostatnio, że nie ma wystarczająco dużo graczy, którzy są nastawieni przede wszystkim na obronę. Goście wyszli bez Kristapsa Porzingisa, który zapewne odpoczywał. Najlepiej punktującym był Enes Kanter notując na swoje konto 16 oczek (6/11 FG), 5 zbiórek. Kolejnych 15 punktów z 11 rzutów dołożył Tim Hardaway Jr.

INDIANA PACERS – CLEVELAND CAVALIERS 106:102

Cleveland Cavaliers nadal grają bez LeBrona Jamesa, który zaraz na starcie obozu przygotowawczego skręcił kostkę. Zespół chce postępować ostrożnie, dlatego trzyma lidera z dala od gry. Cavs przegrali drugi mecz, mimo świetnej postawy Dwyane’a Wade’a. Weteran sprawia wrażenie dobrze przygotowanego na trudy sezonu. W 22 minuty zanotował 20 punktów (10/14 FG) i 5 zbiórek. Zespół z Ohio będzie potrzebował takiej formy 35-latka już w play-offach. 17 oczek (6/9 FG, 3/6 3PT), 6 zbiórek, 2 asysty Jae Crowdera i kolejnych 15 punktów (5/8 FG, 2/2 3PT), 3 zbiórki, 3 asysty Derricka Rose’a.

Natomiast zwycięstwo Indianie Pacers zapewniła ławka rezerwowych. Przed drużyną z Indianapolis bardzo przejściowy sezon. Nie mają rotacji gotowej do walki z czołówką wschodu i raczej będą skupiali się na swoich szansach w kolejnej loterii draftu. Poprzedniej nocy z dobrej strony zaprezentowali się gracze rezerwowi. Debiutant T.J. Leaf zanotował 18 punktów (6/10 FG, 4/5 3PT), 6 zbiórek przedstawiając kawał dobrej koszykówki. Kolejnych 17 oczek (6/8 FG), 7 zbiórek zapewnił Domantas Sabonis. To drugie zwycięstwo Pacers w okresie sparingowym.

BOSTON CELTICS – PHILADELPHIA 76ERS 110:102

ATLANTA HAWKS – DETROIT PISTONS 89:109

MILWAUKEE BUCKS – CHICAGO BULLS 101:114

NEW ORLEANS PELICANS – OKLAHOMA CITY THUNDER 91:102

SACRAMENTO KINGS – SAN ANTONIO SPURS 93:113

PHOENIX SUNS – UTAH JAZZ 101:112

Zapowiedź sezonu NBA 2017/2018: New York Knicks – drużyna Łotysza