Pamiętacie NBA Action? Wspominamy wydanie specjalne sprzed 20 lat kiedy rozgrywany był kolejny NBA All-Star Weekend.


W 1996. miał miejsce jeden z najlepszych draftów w historii NBA. Zaowocowało to występem wielu przyszłych gwiazd ligi w NBA Rookie Challenge Game podczas weekendu All-Star w Cleveland w 1997r.. Jedną z nich był Kobe Bryant, który wygrał wówczas Slam Dunk Competition. Tegoroczny występ w All-Star Game jest prawdopodobnie pożegnalnym w wykonaniu Black Mamby, natomiast zwycięstwo w głosowaniu na udział w meczu gwiazd pokazało jak wielką popularnością wciąż cieszy się kończący karierę KB24.

Kto pamięta jacy zawodnicy rozpoczynali karierę w lidzę w 1996 roku i którzy z nich uczestniczyli w meczu NBA Rookie All-Star? Jakie były składy drużyn wschodu i zachodu NBA All-Star-Game w Cleveland? Czy ktoś pamięta najsłynniejszego w tamtych czasach operatora kamery Eugena Amosa? A może komuś mówią coś słowa „not in my house” wypowiadane przez Mpolondo Mukamba Jean-Jacques Wamutombo? Jakie wydarzenia miały miejsce w lidze oraz jakie nastroje panowały przed weekendem gwiazd w Cleveland?

Na te i na wiele innych pytań odpowiedzi uzyskacie oglądając NBA Action. „Hej, hej tu NBA! Rozpoczynamy NBA Action”.

Andrzej Bies

[ot-video][/ot-video]

[ot-video][/ot-video]

[ot-video][/ot-video]

 


6 KOMENTARZE

    • wg wikipedii oboje z Gridley z Kalifornii roczniki 1967, 1969 i obaj grali w collegu Arizona State, więc możliwe

  1. Niezły tunel czasoprzestrzenny 🙂
    Nawiasem mówiąc, nieźle byli napakowani wtedy zawodnicy, porównując dzisiejszych zawodników. W każdej ekipie jakaś gwiazda, a nie tak, jak teraz, trzy gwiazdy w jednym klubie….ehh…..to były czasy. Buty starte na asfalcie, ręce połamane, kosze pourywane….coś pięknego!

  2. Najgorszy dzień mojego życia to był dzień kiedy były kałużę pod deszczu na boisku. Jak padało i nie było kałuż to dało radę grać. Mimo że miałem 5 treningów w tygodniu to jednak boisko to boisko :). Piękne czasy… szkoda że technologia mimo rozwoju nas ograniczyła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here